04.12.2019
Yağmalanan Yaşamdır Bir Artvin Paneli Yeşil Artvin Derneği, “yağmalanan yaşamdır” konulu panel düzenliyor. Prof. Dr. Ali Demirsoy, Gazeteci Çiğdem Toker’in katılacağı panel 7 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’de Grand Artvin Otelde düzenlenecek. Artvin’in Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde gerçekleştirilen madencilik faaliyetlerine karşı Artvin halkı, Yeşil Artvin Derneği öncülüğünde mücadelesini sürdürüyor. 25 yıldır mücadele eden Yeşil Artvin Derneği önemli bir panel düzenleyerek, bilim insanlarını görüşlerini halkla paylaşacak.

 Yeşil Artvin Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada,” Tam 25 yıldır Artvin’in başına geçirilmek istenen çuvalı çıkarmakla meşgulüz. Her çıkardığımızda karşımızda başka isimli başka çuvalcılar gördük. Kimi adını kimi tavrını değiştirdi. Bazen çuvalcılara yardım eden Artvinlileri de gördük. Biliyoruz ki çuval aynı çuval eller değişmiş, isimler değişmiş. Bu süreçte değişmeyen tek şey sizler sayesinde Artvinlilerin direnci ve Artvin sevgisi oldu. Her türlü meşru zeminde asla hukuk dışına çıkmadan, şiddete maruz kalsak da karşılık vermeden bu mücadeleyi el birliği ile sonsuz dayanışma ile dünyaya örnek yaptık. Gerçek hukukta hep kazandık. Bazen birkaç adım geri kaldık görünüşte. Ama herkes gibi “Cingiller” de biliyor ki nefesimiz hep enselerinde. Korkuları, bu Artvinliler geri adım atmıyor, meydandan kaçmıyor diyedir. Şimdi de hep birlikte olmak istiyoruz. Bir panelde bir kez daha haykırıp yeniden şu karşıki dağları bir silkeleyelim, bozuk dutlara burada olduğumuzu bir hatırlatalım. Bu koronun gür sesini duyurmak için iki dev insan da aramızda olacak. Misafirimizden biri; ülkemizde ne yanlış yapılmışsa, ne yolsuzluk duyulmuşsa ne toplumu huzursuz etmişse köşesine taşıyan, kitaplar yazan, herkese duyuran ve gazetecilik adına her riski alan hatta hükümetin her türlü baskısına mazhar olan Sn. Çiğdem Toker. Bir değerli misafirimiz de güzel Türkiye’mizin her yerini tam 55 yıl adım adım gezmiş, milim milim incelemiş, ülkesinin bitkilerini, hayvanlarını canı bilmiş, adı onlarca endemik hayvana verilmiş, bilimi ve doğa korumayı baş tacı yapmak için yüz kusur kitap yazmış, yeni bilim insanlarına ilham kaynağı olmuş ve adının önüne “Doğaperest” eklenmiş olan Sn. Prof. Dr. Ali Demirsoy’dur. Artvinlinin ve burada yaşayan herkesin en doğru bilgiyi tüm açıklığıyla alabilmesi için halkımızı ve merak eden herkesi 7 Aralık 2019 Cumartesi saat 13:00 de Artvin Grand Otelde panelimize bekliyoruz. Yaşamlarımızı yağma ettirmeyeceğiz. Artvin yağmacıların böreği yaptırılmayacak. Bu böyle biline, tüm kamuoyuna duyurula. Yaşamlarımızı yağma ettirmeyeceğiz. ” ifadelerine yer verildi.

 

Bu haber 604 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com