16.12.2019
PATİKA YÜRÜYÜŞ KULÜBÜ 2. YILINDA ATİLLA SANCAL İÇİN ADAGÜL- BALCI- ALACA- ARKAÖY HAVZASI’NDA YÜRÜDÜ Patika Kitabevi, Patika Yürüyüş Kulübü 2. yıl yürüyüş rotasını Borçka’nın Adagül Köyü’nden başlattı.

 Ağustos ayında genç yaşta aramızdan ayrılan Atilla Sancal’ın mezarının ziyaretiyle başlayan yürüyüşün başlangıcına Sancal’ın eşi Yeşim Sancal da katıldı. Atilla Sancal’ın babası Şeref Sancal Rize’de tedavi gördüğü için, Atilla Sancal’ın kardeşi Erhan Sancal refakatçi olduğu için katılamadı.

Atilla Sancal için, müzeye ve köy eğitim kültür kurumuna çevrilen Adagül İlköğretim Okulu önünde lokma döküldü. Etkinliğe, Hopa Dost Kulübü Üyeleri, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şube Başkanı Ayla Varan, Patika Kitabevi ve Patika Yürüyüş Kulübü yöneticisi Sercan Dede, Rehber Hasan Yüksel, Atilla Sancal ile 8 yıl birlikte dernek ve STK çalışmalarında yan yana görev almış olan Fenerbahçe Spor Kulübü Taraftarlar Derneği Artvin Şubesi Başkanı Bahattin Altuntaş, Artvin esnaflarından Arçelik, Beko yetkili Servisi Sancal’ın arkadaşı ve köylüsü de olan Yaşar Turgut, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, Adagül Muhtarı Arif Terli, Patika Yürüyüş Kulübü üyeleri katıldı.
Nebahat Katırcı’nın döktüğü lokmalar ikram edildikten sonra Atilla Sancal’ın kabri ziyaret edildi. Burada Patika Kitabevi ve Patika Yürüyüş Kulübü’nün yöneticisi Sercan Dede yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Patika Yürüyüş Kulübü 2.yıl dönümü yürüyüşünü Atilla Sancal anısına yapıyoruz Bu bizim 66. yürüyüşümüzdür. Biz gittiğimiz her rotada kamuoyuna mesaj vermeye çalışıyoruz. Bugün 2. yılımızda en güzel bu şekilde anlamlanabilirdi. Sözlerime geçmiş olsun mesajıyla başlamak istiyorum. Şeref amcamız Rize´de hastanede olmasaydı burada bizimle olacaktı. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. Atilla Abi bizim aramızdan ayrılmış olsa da biz ondan ayrılmayacağız. Atilla Ağabey’imiz bizim için çok önemli bir insandı. Biz doğa yürüyüşlerimizi sürekli yapmaktayız. Geçen yıl başlattık. 2. yılında yürüyüşümüzü anlamlandırmak istedik. Atilla Sancal’ın mezarının bulunduğu Adagül Köyü’nü yürüyüş başlangıç noktası seçtik. Biz sadece doğada gezmiyoruz. Bunun yanında sosyal aktivitelerimiz oluyor.
Bizlere eşlik eden Adagül Köyü halkına, köy muhtarına, Borçka Belediye Başkanı Borçka Belediyesi Başkanı Ercan Orhan’a, Atilla Sancal’ın arkadaşlarına, Hemelciler ailesine, katkılarından ötürü Artvin Belediyesine ve Nebahat Katırcı’ya teşekkür ederiz. Yeşim Sancal, Oktay Sancal başta olmak üzere Atilla Sancal’ın tüm ailesine de özel teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.
Konuşmanın ardından Köyün din görevlisi dua etti. Buradan yürüyüş için hareket eden grup, Adagül, Balcı köyü, Alaca ve Arkaköy grup yolu istikametinden Borçka’ya kadar yaklaşık 24 km yürüdü.
Borçka’da yemek molası veren Patika Yürüyüş Kulübü üyeleri, Borçka’nın ünlü pidesini 50 yıllık tecrübe Başak Pidede birlikte yediler.
Adagül’den hareket edecek gruba başarı dileyen Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, etkinlikle ilgili kısa bir değerlendirme yaptı. Başkan Orhan; ”Patika Kitabevi ve Patika Yürüyüş Kulübü’nü yaptıkları bu anlamlı etkinliklerinden dolayı kutluyorum. Ben Atilla kardeşimi siyasete girdikten sonra geç tanıdım.
Gerçekten çok efendi, herkes tarafından sevilen, saygın bir arkadaşımızdı. Kendisine rahmet, kederli ailesine, arkadaşlarına, dost ve arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Patika Kitabevi’nin böyle bir etkinlikte bulunması çok anlamlı. Hepimize örnek olacak güzel işler yapıyor, Patika Kitabevi. Birçok imza günleri, kültürel ve sanatsal etkinlikler, çevresel panel ve söyleşiler, edebiyat etkinlikleriyle çok aktif bir çalışma içindeler. Ben kendilerini kutluyorum.” dedi.
Fenerbahçe Taraftarlar Derneği Artvin Şubesi Başkanı emekli öğretmen Bahattin Altuntaş, Fenerbahçe kaşkolunu Atilla Sancal’ın mezarına bıraktı. Altuntaş: “Atilla kardeşimizle 8 yıl birlikte çalıştık. O çok iyi bir Fenerbahçe taraftarı ve çok centilmen bir arkadaşımızdı. Çok düzgün efendi bir insandı. Henüz çok gençti. Gerçekten tarifsiz bir acı yaşadık. Bugün onun anısına yapılacak yürüyüşe katılacağım. Işıklar içinde olsun diyor, başta eşi Yeşim Hanım olmak üzere ailesine sabırlar diliyorum.” dedi.
 

Bu haber 664 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com