09.01.2020
ŞAVŞAT´TA İMRAN KAYAOĞLU YENİDEN CHP İLÇE BAŞKAN OLDU Cumhuriyet Halk Partisi Şavşat 37. Olağan İlçe Kongresi demokrasi şöleniyle Şavşat Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Seçimlere tek aday, tek listeyle değil de 2 adayla gidilmesi salonda güzel tatlı bir heyecanın yanmasına neden oldu.

 İki aday iki istenin yarıştığı kongrede mevcut İlçe Başkanı Ümran Kayaoğlu yeniden Cumhuriyet Halk Partisi Şavşat İlçe Başkanı oldu.

Yeniden başkan seçilen İmran Kayaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri seçimin ardından yerel iktidardan genel iktidara gitmek için hep birlikte el ele vererek çalışacaklarını dile getirdi.
Başkan İmran Kayaoğlu yaptığı teşekkür konuşmasında; "Bugün burada demokrasinin en güzel fotoğraflarından birini çektik ve bunu Türkiye´nin, dünyanın en güzel ilçesi Cittaslow Şavşat´tan bütün Türkiye´ye göstermiş olduk. Burada kazanan ya da kaybeden yok, burada Cumhuriyet Halk Partisi kazanmıştır, demokrasimiz kazanmıştır.
Tuncay Altun arkadaşımıza teşekkür ediyorum. O kazanmış olsa da tebrik ederdim. Çünkü biz bu ülke için, halk için, Şavşat için varız. O kadar güzel bir atmosfer içinde kongre yapıldı ki gerçekten bunu yürekten söylüyorum salonda bulunan herkes bu salondan el ele, gönül gönüle çıktık.
Oy veren vermeyen değerli partililerimize delegelerimize, olağan kongremizi onurlandıran çok değerli konuklarımıza, Şavşat halkına çok teşekkür ediyorum." dedi.
Diğer yandan Cumhuriyet Halk Partisi’nin en çok eleştirilen yanlarından biri olan kadın yöneticilere yer verilmiyor, iddialarına Şavşat bu şekilde yanıt verdi.
 
YORUM:
CHP´nin Artvin ve ilçelerinde tek ilçe kadın başkanı olan İmran Kayaoğlu bu yönüyle de dikkat çekiyor.
Kadınlar kendilerine güvenip göreve talip olduklarında Cumhuriyet Halk Partisi´nin üyeleri ve delegeleri bunu asla es geçmiyor. Mutlaka bir şekilde değerlendiriyor. Bir gazeteci olarak daha çok kadın yöneticilerin öne çıkarak Temsilde arzulanan orana ulaşmalarını demokrasinin sözden uygulamaya geçmesini isterim.
Artvin gibi Demokratlığı ile övünen Atabarı kenti Cumhuriyet kenti bir ilde bugüne kadar kadın bir milletvekilinin çıkmamış olması, kadın il başkanının hiç olmaması büyük bir eksiklik olarak maalesef göze batmaktadır.
Bu bakımdan CHP Şavşat İlçe Başkanı İmran Kaya ilerisi için hem Artvin´e hem de Türkiye´ye rol model olma özelliğini de taşıyor. İmran Kaya ve yönetim kuruluna başarılar diliyor, yıllardır özlemini duyduğumuz, demokrasinin yaşatılmasında çok büyük katkı sunan Tuncay Altun´a, Şavşat´a bir gazeteci olarak teşekkür ediyorum.
 

Bu haber 650 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com