20.01.2020
İSTANBUL ÇORUH VADİSİ BORÇKALILAR DAYANIŞMA VE GELİŞİM DERNEĞİ BAŞKANI HASİBE ÖZKAN OLDU Önceki başkan Hüseyin Melek’in vefatı nedeniyle boşalan dernek başkanlığına Moda Tasarımcısı hemşehrimiz Hasibe Özkan seçildi.

 Derneğin ilk kadın başkanı unvanını da alan Hasibe Özkan, seçim sonrası kendisine görev veren dernek üyelerine teşekkür etti.

Özkan yaptığı açıklamada, bu onurlu görevi en iyi şekilde yapmaya gayret göstereceğini, bunu da yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıyla birlikte, dernek üyeleri, Borçkalılar ve Artvinlilerle yapacağını söyledi.
Seçim Sonrası dernek yönetim kurulu tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Çoruh Vadisi Borçkalılar Dayanışma ve Gelişim Derneği yeni başkanı Hasibe Özkan seçilmiştir. Kendisini ve yönetim kuruluna başarılar dileriz.”
 
DERNEK ORGANLARINDAN GÖREV DAĞILIMI ŞU ŞEKİLDE OLDU
Başkan - Hasibe ÖzkanBaşkan, Vekili - Edip Candaş Melek, Genel Sekreter - Muhterem Yılmaz,  Mali Sekreter - Hülya Şentürk Yıldırımoğuz,  Eğitim ve Kültür Sekreteri - Ahmet Özbayrak, Sosyal Hiz. ve Tanıtma Sekreteri - Cengiz Arslan, Teşkilatlandırma Sekreteri - Volkan Kahraman, Uluslararası İlişkiler Sekreteri - Recep Şentürk, Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri - Mehmet Cesur, İstihdam Sekreteri - Lütfü Kolçak, Kadın Hakları Sekreteri - Kemal Makaroğlu.
Özkan’ın başkan seçilmesinin ardından kutlama mesajı yayınlayan gazeteci Sami Özçelik; “Öncelikle Artvin’için, Borçka için çok büyük kayıp olan Hüseyin Melek’in vefatı hepimiz için çok büyük bir kayıp olmuştur. Ancak maalesef hayat devam ediyor. Büyüklerimizin bıraktığı yerden bayrağı alıp daha yükseklere taşıma görevimiz var. İstanbul’da Borçka bayrağını Hasibe Özkan’ın taşıması çok isabetli ve yerinde bir seçim olmuştur.
Çünkü önceki Başkan Hüseyin Melek’in yanında, dernek yönetimi ile ilgili onun kültürü ve tecrübesiyle yetişmiş, her zaman görev almış ve görevini her zaman da başarıyla yerine getiren Hasibe Özkan, bu görevi de layıkıyla yerine getireceğinden şüphem yok.
Nerede Artvin ile ilgili dert varsa, dağında, bağında, dersinde, yaylasında onu ailesiyle, doğa ve çevre STK’larla görürsünüz. Şunu çok iyi biliyorum ki hiç kimse bulunduğu yere tesadüfen gelmemiştir. Onu oraya taşına birçok yaşanmışlık, çalışma, özveri ve süreklilik vardır.
Hasibe Özkan başkanın toplumda kadınların da ön saflarda görev alarak yönetici olma rol modelini yaratması çok önemli. Mustafa Kemal Atatürk kadınlara seçme, seçilme, toplumda her alanda görev alma hakkı vermiştir.
Başkan Hasibe Özkan’ı, Kazdağları’nda, Cerattepe’de, Macahel’de, HES’lere karşı mücadelelerde, yaşam alanlarının savunmasında her zaman en önde gördüm. Bunun yanında Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyet değerlerine saygılı, bunun yanında Artvin’in tüm özelliklerini üstünde onuruyla taşıyan çok değerli bir hemşehrimizdir. Kendisine almış olduğu görevinde başarılar diliyorum.” dedi.
 

Bu haber 920 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com