12.02.2020
Vali Doruk, Sarp Sınır Kapısı’nda İncelmelerde Bulundu Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Türkiye´nin Gürcistan sınırındaki Kafkasya ve Orta Asya´ya açılan en önemli sınır kapılarından olan Sarp Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu

 

Vali Doruk, Sarp Mülki İdare Amirliği Toplantı Salonunda ilgililerle bir araya gelerek Türkiye - Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısındaki genel durum ve işleyiş hakkında bilgi aldı.
Gümrük sahasında bir süre incelemelerde bulunan Vali Doruk, burada görev yapan personellerin yaptığı iş ve işlemler hakkında bilgi aldı.
Sarp Sınır Kapısı’nın 19 Kasım 1990’dan itibaren 24 saat esasına göre hizmet verdiğini kaydeden Doruk, iki ülke arasındaki kimlikle geçişler, Kafkasya ve Orta Asya ile ticari ilişkilerin artması sonucu oluşan fiziki yetersizliği gidermek adına kapının modernize edilerek 1 Mart 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni yüzüyle hizmete açıldığını anımsattı.
Vali Doruk, ardından Sarp Cami, Gümrük Binası ile Karayolunun dalgalardan zarar görmemesi için denize yapılacak dolgu alanını inceledi. Yüklenici firma yetkilisi Muammer Kınay’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bu haber 1998 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : AVBM

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com