07.03.2020
ARTVİN ORHAN SEZGİN´İ (85) SONSUZLUĞA UĞURLADI!.. Artvin, güzel bir insanını, bir değerini daha kaybetti. Artvin -Merkez İlçe Yukarı Şehitlik Köyü (Mamazimda)Eşrafından Orhan Sezgin (85)geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti. Beyefendiliği, sohbeti, insanlara olan saygısı, sevgisiyle tanınan; mert, dost canlısı, herkesin saygı duyduğu Artvin’in Orhan ağabeyi sonsuzluğa yürüdü.

 Eski adıyla Artvin Köy Hizmetleri’nden (YSE) yeni adıyla İl Özel İdaresi´nden emekli olan 85 yaşındaki Orhan , 03 Mart 2020 Salı günü Yukarı Şehitlik köyündeki evinde kalp krizi geçirdi. Hemen Artvin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Orhan Sezgin tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi. Artvin’in ağabeyi, beyefendisi Orhan Sezgin’in vefatı Artvin’de büyük üzüntüyle karşılandı. Aileye taziye ziyaretinde bulunuldu.

Merhum Orhan Sezgin’in cenazesi il dışında ikamet eden, oğulları ve akrabalarının gelebilmesi için 5 Mart Perşembe günü Merkez Camii’nde öğlene müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası, Yukarı Şehitlik Köyü kabristanlığında sonsuzluğa uğurlandı.
Sezgin´in cenazesine Kore Gazisi Ahmet Sezgin, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, CHP İl Başkanı Ahmet Biber; İYİ Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, Belediye yöneticileri Emrah Özkan, Cüneyt Öztürk, AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, dost, akraba ve Artvin Halkı katıldı.
Taziyeleri kabul eden Erdal ve Erkan Sezgin kardeşler kendilerine başsağlığı dileyen dostlarına teşekkür ederek; " babamız Artvin´de 85 yıllık ömrü boyunca biz dostlarına, arkadaşlarına hep güzelliği, doğruluğu, dürüstlüğü,rehber edinerek yaşadı. Bize bu nasihatleri vererek miras olarak bıraktı. En büyük en değerli miras ve emanet dürüstlüktür. Babamızın vefatı dolayısıyla gerek bizi telefonla arayan, mesaj çeken, gerek cenazemize gelerek, taziye dileklerini ileten tüm dost akraba arkadaş ve tüm Artvin halkına çok teşekkür ediyoruz diyerek duygularını dile getirdiler.
Merhum Orhan Sezgin, Menşure Sezgin ile evli, Erkan ve Erdal Sezgin’in babasıydı. Merhuma Allah´tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyoruz.
 

Bu haber 728 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com