15.03.2020
Artvin TSO “Salgını fırsata çevirenleri şikayet edin´ uyarısı Artvin TSO koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle maske, dezenfektan ve kolonya gibi ürünleri fahiş fiyata satanların şikayet edilmesini istedi.

 Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO)Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, “Koranavirüs (K-19) salgını nedeniyle ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı oda olarak disiplin mekanizmalarını çalıştıracağız” dedi.

ARTSO toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Meclis Başkanı İrfan Yıldırım, Yönetim Kurulu Sayman Üye Adan Recep Öztürk, Meclis Üyesi Aykut Bucak, Disiplin Kurulu Başkanı Cihat Uzun, Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Ermiş, Disiplin Kurulu Üyesi Yusuf Soybilgin, Genel Sekreter Yüksek Çoruh katıldı. Piyasadaki bazı firmaların ürünlerine yansıttığı fahiş fiyat artışına ilişkin açıklamalarda bulunan Kurt, ülke olarak zor günlerden geçtik ve geçtiğimizi söyledi
Bugüne kadar tüm bu zorlukların üstesinden birlik içinde ve birbirimize kol kanat gererek geldiğimizi anlatan Kurt, Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan koranavirüs, ülkemiz de de görüldü ve duruma ilişkin etkin önemler alındığını söyledi.
Koranavirüs salgını sonrası bazı işletmelerin söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği hakkında şikayetler aldıklarını anlatan Kurt, sağlık, hijyen ve gıda ürünleri talebinde artış olması üzerine fahiş fiyatlarla satış yapanların tespiti için ülke denetimlerin başlatıldığını söyledi.
Kurt, “Meslek ahlakına, ticaret ve geleneklerimize uymayan bu tür davranışlara üyelerimizin asla tenezzül etmeyeceğini biliyoruz. Ticari ahlak çerçevesinde faaliyetlerini sürdüren, bu süreci fırsata çevirmeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyor, hayırlı işler diliyorum. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı Odamız olarak disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki; Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız” diye konuştu.
Vatandaşları benzeri durumlar karşısında bilinçli olmaya davet eden Kurt, şunları söyledi:
“Ticaret il müdürlüğümüz, belediye zabıta ekipleriyle beraber denetlemeler başladı. Vatandaşlarımız ahlak dışı fahiş fiyatlarla satış yapan işletmelerle karşılaştıklarında durumu ilgili mercilere şikayet etmeliler. Bunu çok önemsiyoruz. Dünyanın savaştığı ve savaşmaya devam ettiği bir sağlık sorununu ticari ahlaksızlıkla haksız kazanca çevirmek kabul edilir bir durum değil. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası olarak koronavirüs salgını nedeniyle birilerinin vatandaşımızı mağdur etmesine sessiz kalmayacağımız. Oda olarak bizlerde kontrollerimizi yapacağız. Olası olumsuz durumda olumsuzluğu yapanın kim olduğuna bakmaksızın gerekli cezai işlemin uygulanacağını herkesin bilmesini istiyoruz. Tüm arkadaşlarımızın etik değerler içinde ticari hatalarına devam etmesi gerekiyor. Bu kapsamda her daim vatandaşımızın yanındayız”

Bu haber 658 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com