31.03.2020
ARDANUǒTA HİÇBİR YER KARANTİNADA DEĞİLDİR Bütün dünyada, ülkemizde ve ilimizde korona virüs salgınıyla sürdürülen mücadele devam ediyor.

 Pandemi ilan edildi. İl Pandemi Kurulları oluşturuldu. Bu kapsamda tedbir amaçlı birçok önlem maddeleri uygulamaya kondu. Pandemi kurullarının faaliyetleri hakkında çok kısıtlı bilgiler, Valilik, kaymakamlık sitelerinden yayınlanıyor.

Türkiye’de birçok ilçe, belde, köylerde karantina uygulaması yapıldığı ile ilgili İçişleri Bakanlığından açıklama yapıldı. Bunların arasında Artvin
ilçe ve köyleri bulunmuyor.
Artvin’de ise giriş ve çıkışların kontrollü yapıldığı köyler söz konusu. Ancak buna “Karantina” denmemesi gerektiğini söyleyenler de var. Bazı köy girişlerinde kontrol noktaları oluşturuldu. Bunlardan birisi Borçka Macahel Havzası köylerine giden yollar. Bazı köylerde ise ev karantinaları devam ediyor. Ardanuç Ardahan Karayolu Geçitli Köyü mevkiinde yol, Artvin Valiliği İl Hıfzısıhha kararıyla yola mucur dökülerek kapatıldı. Önüne de bariyer çakıldı.
Bu fotoğrafı Artvin Valiliği sitesinde gören bazı yerel gazeteler “Geçitli Karantinaya alındı!.” şeklinde yazdı. Bu habere Geçitli Köyü Muhtarı Tamer Kaya tarafından yalanlama geldi. Muhtar Kaya Geçitli’de karantinalık bir durumun olmadığını, köyünde herhangi bir vaka olmadığına vurgu yaparak; “Bazı medya organlarında köyümüzün karantinaya alındığı ile ilgili haber ve fotoğraf yayınlandı. Köyümüzde hiçbir şekilde karantina durumu yoktur. Buradaki Ardanuç, Ardahan Karayolu, Artvin Valiliği İl Hıfzısıhha kararı ile Karayolları tarafından geçişlere kapatılmıştır.
Köyümüzde hiçbir vaka söz konusu değil. Biz burada bilim insanlarının tavsiye ettiği, hükümetin uygulamaya koyduğu tüm kurallara uymaktayız. Sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. Bir araya gelmiyor, komşu ziyaretleri yapmıyoruz. Hijyene çok dikkat ediyoruz. Köyümüze dışarıdan gelenlerden mutlaka haberdarız. Zaten alınan karar gereği mutlaka bize haber vermek zorundalar. Gelen olursa kendilerini karantinaya almak zorundalar. Biz bunun takipçisiyiz. Buna çok dikkat ediyoruz. İlimize, ilçemize, köyümüze dışarıdan gelecek olanların mutlaka yayınlanan duyuruları okumalarını ve buna riayet etmelerini istiyoruz.
Ardanuç’ta bugüne kadar henüz bir vaka olmamıştır, Dileğimiz bundan sonra da olmamasıdır. Bunun için her birimize görev düşmektedir. Köyümüz karantinada değildir. Ardahan’dan olan geçişler durdurulmuştur. Mesele budur. Çıkan haberlerin korona virüs algısını yaratması nedeniyle bu açıklamayı yapmak istedim.” dedi.

Bu haber 996 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com