02.04.2020
OY KORONA KORONA MASKE TAKTIM BURUNA! Dünyayı adeta esir alan, saran salgın korona virüsüne karşı yapılan mücadeleye dünya tek tescilli Burun Şampiyonu olan Artvinli hemşehrimiz Mehmet Özyürek de destek verdi.

 Özyürek, kurallara ve söylenenlere harfiyen uyduğunu 15 gündür evinden çıkmadığını belirtti. Mehmet Özyürek 08HABER’e yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Dünyayı esir alan korona virüs insana en çok ağız ve burun yoluyla bulaşıyor. Ben dünyada tescilli olan tek burun şampiyonu olarak koronaya evimden meydan okuyorum. Hadi gelsin bakalım. Nasıl gelecek? Bu lanet gezenlerle geziyor, dolaşanlarla bulaşıyor. Değerli dostlarım, arkadaşlarım; evden çıkmayalım. Sabredelim. Göreceksiniz korona yok olacak biz var olmaya, yaşamaya devam edeceğiz. Bizim ölümden korktuğumuz yok. Allah ne kadar gün vermişse o kadar yaşarız. Ama koronaya yakalanıp yakalanmama bizim elimizde. Bunu hepimiz bilmeli ve ona göre tedbirimizi alacağız. Gerisini Allah’a bırakalım. Neylerse güzel eyler.” dedi.

DÜNYA BURUN ŞAMPİYONU ÖZYÜREK’TEN
EVDE KALALIM KORONAYI KOVALIM MESAJI

Artvin halkını özellikle uyaran Burun Şampiyonu 77 yaşındaki Mehmet Özyürek konuşmasının devamında buradan tüm Artvin halkına, Türkiye’ye sesleniyorum; Sağlık Bakanımızın, Bilim Kurulunun çağrılarına ve tavsiyelerine harfiyen uyalım ki yarın sıkıntı çekmeyelim. Bu virüsün iyi yanını da artıya çevirelim. Temas etmezseniz, dolaşmazsanız, kurallara uyarsanız hiçbir şekilde size zarar veremiyor! Aslında zavallı bir virüs. Ama önemsemezsek, dikkat etmezsek canavara dönüyor! Ben bu virüse şöyle sesleniyorum: Oy korona korona/ maske taktık buruna/ bizimle uğraşma sen/ biz hazır hak yoluna Evde kal Türkiye, evde kal Artvin..#evdekal”dedi.
 
DÜNYA BURUN ŞAMPİYONU
MEHMET ÖZYÜREK KİMDİR?
Artvinli Mehmet Özyürek dünyanın en uzun burunlu insanı olarak Guinness Rekorlar Kitabı´na girdi
1997 yılında Rize´de Çay Televizyonu tarafından düzenlenen ´Uzun Burun Yarışması´nda ilk kez birinci gelen Mehmet Özyürek, 8.8 cm´lik burnuyla dünyada bir rekora imza attı.
Artvinli Mehmet Özyürek dünyanın en uzun burunlu insanı olarak Guinness Rekorlar Kitabı´na girdi. 1997 yılında Rize´de Çay Televizyonu tarafından düzenlenen ´Uzun Burun Yarışması´nda ilk kez birinci gelen Mehmet Özyürek, 8.8 cm´lik burnuyla dünyada bir rekora imza attı. Aynı televizyon kanalı tarafından düzenlenen üç yarışmada da şampiyonluğu kimseye kaptırmayan Özyürek, Türk ve yabancı 38 yarışmacı arasından birinciliği elde ettikten sonra Guinness Rekorlar Kitabı´na girmek için başvuruda bulunmuştu. Özyürek´in başvurusunun incelenmesinin ardından Amerika´dan gelen 5 kişilik bir ekip 3 gün boyunca gerekli çekimleri yapıp, şampiyonunun rekorlar kitabına girmesini onayladı. Özyürek, yaptığı açıklamada Guinness Rekorlar Kitabı´na yeni bir kategori kattı.

Bu haber 1316 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com