02.04.2020
Gürcistan’da korona virüs salgınına karşı 21 Nisan tarihine kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 Konuyla ilgili T.C. Batum Başkonsolosluğu bir duyuru yayınladı. Başkonsolosluk tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Gürcistan’da Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirler kapsamında 21 Nisan 2020 tarihine kadar geçerli olmak üzere Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edildiği duyurulmuştu.
Bu çerçevede, hâlihazırda devam etmekte olan OHAL rejimi çerçevesinde,
-31.03.2020 tarihi saat 08.00’den itibaren geçerli olmak üzere, 21.00-06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.
-Şehirlerarası ve şehir içi tüm toplu ulaşım araçlarının faaliyeti durdurulmuştur. Binek araç ve taksilerin, içinde 3´ten fazla yolcunun bulunmaması ve şoförün yanındaki koltuğun boş olması şartıyla dolaşımı serbesttir. Ayrıca, stratejik olarak önemli tesislerin görevlileri tarafından organize edilmesi ve güvenli ulaşım sağlanması suretiyle yolcuların taşınmasına izin verilecektir.
- Eczane ve gıda marketleri hariç olmak üzere, 3´ten fazla kişinin bir arada bulunması yasaklanmıştır.
-70 yaş üstü kişilerin, en yakınında bulunan market, eczane veya sağlık merkezine gitme durumları hariç olmak üzere sokağa çıkmaları yasaklanmıştır.
-Tiflis, Batum, Kutaisi, Poti, Rustavi ve Gori şehirleri idari sınırlarında giriş-çıkışların kontrol edilmesi amacıyla kontrol noktaları kurulacak ve buralarda ateş ve kimlik kontrolü yapılacaktır. Saygıyla duyurulur”.
 

Bu haber 1322 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : HAYATİ AKBAŞ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com