02.04.2020
Acara’daki Türk iş insanlarından birliktelik yardımı Gürcistan’ın Acara Özerk Bölgesinde ticari faaliyette bulunan Türk iş insanları Helvaçauri Belediyesine 580 çuval un yardımı yaptı.

 Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosluğunun organizasyonu ile Acara’da faaliyette bulunan Türk şirket ve sivil toplum örgütlerinin desteği ile yardım gerçekleştirildi.

Başkonsolosluk sitesinde yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Tüm ülkeler için büyük sınamalar içeren korana virüs ile mücadele sürecinde, Acara’da faaliyet gösteren Türk iş insanları Gürcistan toplumunun yanında olduğunu, ülkelerimizin her alanda olduğu gibi bu mücadelede de birlikte olduğunu göstermek amacıyla katkılarını yapmaya başlamışlardır.
Bu çerçevede, Başkonsolosluğumuzun da organizasyonuyla dün (1 Nisan), Helvaçauri Belediyesinin planladığı yardım faaliyetine destek olmak amacıyla 580 çuval (14.5 ton) unu Acara’daki Türk yatırımcılardan temsilcilerle birlikte Belediye yetkililerine teslim ettik. Helvaçauri Belediye Başkanı Cumber Vardmanidze destek için iş insanlarımıza teşekkürlerini bildirmiş ve bölgede planladıkları yardım faaliyetlerini anlatmıştır.
Acara’daki bu ve devam edecek çeşitli sosyal dayanışma faaliyetlerine destek sunan Uluslararası Yatırımcılar Derneği, Müsiad Batum, Makro/Gloria, Geonet Expo, Ajara Enerji, Nurol İnşaat, Serchem Lubricants ve Kutaisi Tekstil’e teşekkürlerimizle.”
 

Bu haber 1144 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com