03.04.2020
Artvin Milli Eğitim öğretmenlere online eğitimler planlıyor Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenlere yönelik online hizmet içi eğitim planlıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinde yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.

 Koronavirüs(Kovid-19) ile mücadele kapsamında okullarımızın eğitim-öğretime ara vermiş olması nedeniyle öğrencilerimize yönelik TRT EBA TV uzaktan eğitim ders yayınları, canlı sınıf eğitimleri ve zengin içerikli EBA web uygulamaları ile çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu süreçte öğretmenlerimize yönelik de online hizmet içi eğitim etkinlikleri planlıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar; " Ülke olarak içinden geçtiğimiz bu hassas dönemde öğrencilerimizin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için Bakanlığımızın EBA TV yoluyla yaptığı ders yayınları yanı sıra okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Birçok öğretmenimiz telefon, sosyal ağlar ve sanal sınıf uygulamalarıyla öğrencilerine ulaşarak faydalı olma gayreti göstermektedirler. Bizde bu dönemde öğrencilerimizin yanı sıra öğretmenlerimize de online konferans, seminer çalışmaları ile hizmetiçi eğitim etkinlikleri yapmayı planlıyoruz. Sunduğumuz konu seçeneklerinden öğretmenlerimizden gelen taleplere göre oluşturacağımız uzaktan eğitimleri online olarak gerçekleştireceğiz. Öğrencisiyle, öğretmeniyle velisiyle içinden geçtiğimiz bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz" dedi.

 

Bu haber 1314 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com