05.04.2020
İl Hıfzıssa Kurulunun yeni kararları ile ilçeler arası yolcu taşımacılığına 15 gün süre ile yasaklama getirildi. Bundan böyle ilçe merkezlerine köylerden, ilçe merkezlerinden il merkezine toplu taşıma 15 gün süre ile yasaklandı. Bu kararlarda sadece il merkezine bağlı Seyitler Köyü hariç tutuldu. Ticari taksiler için de karar alan Kurul, duraklarda aynı anda 3 taksi bulundurulmasını ve yolcu taşıyacakların ise en fazla 2 yolcuyu araca alabileceklerine karar verdi.

 Artvin il Hıfzıssıhha Kurulu Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığından 3 Nisan günü toplandı. Kurul koronavirüsüne karşı ülke genelinde alınan tedbirlere ilaveten yeni tedbirler aldı.

Hıfzıssıhha Kurulunun 3 Nisan tarihli yeni kararları şöyle:
 
 
T.C.
ARTVİN VALİLİĞİ
İL HIFZISSIHHA KURULU
KARAR TARİHİ      : 03.04.2020                                                                          
KARAR SAYISI        : 18         
                                                       
K A R A R
                                                   
İlgi:
Cumhurbaşkanlığının 2019/5 Sayılı Genelgesi, İçişleri Bakanlığının 03.04.2020 tarih ve E.6235 sayılı yazısı,
İlimiz Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 03.04.2020 tarihinde Sayın Valimiz Yılmaz DORUK başkanlığında toplanarak aşağıdaki maddeler karar altına alınmıştır.
 
Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde ortaya çıkan Coronavirüs (COVİD-19), birçok ülkede görülen, sonrasında başta İtalya olmak üzere Avrupa Ülkelerinde hızlı bir şekilde ilerleyen ciddi can kayıplarına sebep olan ve sonucunda tüm dünyaya yayılarak, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak ilan edilmiştir.
 
Coronavirüs (COVİD-19) salgınının ülkemize girişini engellemek suretiyle vatandaşlarımızı korumak sonrasında salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda, Cumhurbaşkanlığı koordinesinde, İlgili Bakanlıklar ve Sağlık Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın kararları doğrultusunda İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 inci maddeleri ile ilgi (a) genelge  kapsamında ilimizde hazırlanan Pandemik İnfluenza İl Hazırlık ve Faaliyet Planı hükümlerine istinaden salgının ilimizde yayılmasını önlemek amacıyla aşağıdaki sayılan tedbirlerin alınması kararlaştırılmıştır.
 
İl merkezi, ilçe merkezleri ve köylerde 01.01.2000 tarihinden sonra doğmuş olanların sokağa çıkmalarının 03.04.2020 tarihi saat 24:00’den itibaren geçici olarak yasaklanmasına, kamu kurumunda çalışıp görevi gereğince mesaisine devam etmesi gerekenlerin ilgili kurum amirinin uygun görüşü ile il merkezinde sorumlu Vali Yardımcısı, ilçelerde Kaymakamların onayına istinaden muaf tutulmasına,
 
03 Nisan 2020 Cuma günü saat 24.00’den itibaren şehir içi hareketliliğinin en aza indirilmesi için;
 
  İl merkezine bağlı Seyitler Köyü hariç il ve ilçe merkezlerine köylerden karşılıklı yolcu taşıyan ticari toplu taşıma araçlarının (minibüs, midibüs vb.) seferlerinin 15 günlük süreyle geçici olarak durdurulmasına,

İlçe merkezlerinden il merkezine karşılıklı yolcu taşıyan ticari toplu taşıma araçlarının (minibüs, midibüs, otobüs vb.) seferlerinin 15 gün 

Bu haber 1519 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com