08.05.2020
BİRLİKTE BAŞARDIK AMA REHAVETE KAPILMAYALIM, BAŞA DÖNMEYELİM! Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Artvin’de 19 gündür korona virüsünün görülmemesi ve Türkiye´de ilk karantinaya alınan Borçka´nın karantina sonrası izlenimlerini kendisini makamında ziyaret eden gazeteci Sami Özçelik´e açıklamalarda bulundu.

 Başkan Ercan Orhan, Borçka´nın Türkiye´de ilk karantina uygulanan ilçesi olduğunu Borçka halkının duyarlılığı ve hassasiyeti ile bu virüsten kurtulduklarını belirterek: " Asrın salgınında emeği geçen başta sağlık çalışanları olmak üzere İl Pandemi Kurulu’na, Sayın Vali’mize, Sayın Kaymakam’ımıza, Borçka Belediyesi çalışanları kamu ve özel kurumlara Borçka halkı adına, karantina süresince büyük gayret gösteren Artvin halkına teşekkür ediyorum." dedi.

Başkan Orhan, karantinaya alındıklarında ilçe dışında yaşayan Borçka ve Artvinlilerin büyük desteklerini gördüklerini belirterek bu dayanışmadan duyduğu mutluluğu dike getirerek şunları söyledi;
"Bütün dünyayı olumsuz yönde etkileyen asrın salgını da diyebileceğimiz koronavirüsü salgını maalesef ülkemizin ilimizin ve ilçemizi de etkiledi.
İlçemiz 2 Nisa’nda karantinaya alındı. 17 Nisan´da biliyorsunuz karantina kısmen kaldırıldı. Artvin´de de korona virüsün 17 gündür görülmediği haberlere yansıdı. Bu son derece bizim için sevindirici bir haber oldu.
Ancak hiçbir zaman rehavete kapılmamak gerekiyor Aman daha yolun başındayız. Sağlık Bakanlığının, Bilim Kurulunun, İl Pandemi Kurulunun açıklamalarına, kurallarına aynen uymaya devam edeceğiz. Aksi takdirde bütün çabalarımız boşa gider, başa döneriz.
Özellikle Borçka Belediye Başkanı olarak çok değerli Borçka halkından ricam şudur ki lütfen kurallara uyun, sosyal mesafeye dikkat edin. Temastan kaçının bir süre sevdiklerimizi uzaktan sevelim.
Bu koronavirüsün kökünü kazıyana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bu mücadelede, biz daha çağrı yapmadan, Ankara´dan, İstanbul´dan Kocaeli´nden Sakarya´dan, Samsun´dan, İstanbul´dan, Türkiye´nin diğer illerinden bize destek veren çok değerli hemşehrilerimize burada saygı ve sevgilerimi gönderiyorum." dedi.
Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz birlikte başaracağız ve eski günlerimize tekrar döneceğimize inanıyor ve Ramazan dolayısıyla hemşehrilerimizin Ramazanını tebrik ediyorum.
Ramazan Bayramında ilçemize gelecek olan değerli hemşehrilerimiz önce kendi önlemlerini alarak gelsinler. Mutlaka ama mutlaka önlemlerini alsınlar geldikten sonra kendilerini karantinaya alıp emin olduktan sonra dışarıya çıksınlar.
Biz bunu bu şekilde başaracağımıza inanıyorum. Yerel basınımıza verdiği hizmetlerinden dolayı sesimizi kamuoyuna aktardıklarından dolayı teşekkür ediyorum İyi ki varsınız." dedi
 

Bu haber 724 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com