11.05.2020
ARTVİN ENGELLİLER DERNEĞİ 10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI BASIN AÇIKLAMASI Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

 “Ayrı gayrımız olmadan birlikte yaşadığımız engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır.

Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri şüphesiz toplumumuzu daha da güçlendirecektir. Bir ülkenin huzuru, ancak onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlanabilir.
Artvin Engelliler Derneği olarak engelli bireylerimizin kamu hizmetlerine erişimlerini, hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak onların önündeki engelleri kaldırmak amacıyla eğitimden sağlığa, spordan sanata sunduğumuz tüm sosyal hizmetlerin kalitesini daha da artırmanın her zaman onların yanında olmanın gayreti içerisindeyiz.
İlimizdeki tüm paydaşlarımızla işbirliği içerisinde engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata rahatça katılımını sağlayarak Artvin’imizin engelli dostu bir kent olma konumunu daha da artırmalıyız.
Bununla birlikte engelli kardeşlerimiz de güçleri ve sahip oldukları değerlerle yapabileceklerinin en iyisini her koşulda yapabilmeli, yaşama sevincini kaybetmemeli ve hayata dört elle sarılmalıdırlar.
Buna örnek olarak tüm zorluklarına rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele gerçekten takdire şayandır.
Bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle maalesef engellilerimizle bir arada olamadık. Onlar zaten evlerde hapisti. Bu salgınla en çok engelli kardeşlerimiz ve aileleri mağdur oldular. Güneşe hasret kaldılar. Bu günlerin geçeceğine, yeniden birlikte etkinliklerde buluşacağımıza olan inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası ile sınırlı olmamak kaydıyla tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye davet ediyor, selam ve sevgilerimle engelli vatandaşlarımıza aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum."

Bu haber 562 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com