22.08.2020
Sıtkı Kahvecioğlu Vakfından basına açıklaması Türkiye’nin en büyük heykeli olan Atatürk Heykeli’nin yaptıran vakıf, geçtiğimiz hafta sosyal medyada yer alan haberler nedeniyle açıklama yaptı.

 Sosyal medyadaki tartışmaların konusu, Atatürk Heykeli’nin yaptıran Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı Başkanı Sıtkı Kahvecioğlu’nun özgeçmişi ve resminin Heykelin alt katında bulunan mutfak girişine asılması görünen yere ise Artvin Belediyesinin tanıtım afişlerinin asılması idi.

Sosyal medyada tartışmaların yoğunlaşması üzerine Sıtkı Kahvecioğlu Başkan Yardımcısı ve Vakıf Müdürü Nuray Gencay açıklama yaptı.
Gencay açıklamasında:
 “Sıtkı Kahvecioğlu Eğitim, Spor, Turizm ve Yaşlılar Huzurevi  Vakfının Atatepe’de yaptırdığı Atatürk heykeli ile ilgili son günlerde çıkan haberler üzerine, vakfımız tarafından açıklama gereği duyulmuştur.
Atatürk Heykeli’nin bulunduğu alan Artvin Orman Bölge Müdürlüğüne ait olup, ilgili kurum tarafından Artvin Belediyesine 10 yıllığına tahsisi edilmiştir.
Vakfımızın Atatepeyle ilgili hiç bir tasarrufu bulunmamaktadır.
Tüm malvarlığını kurduğu vakfa bağışlayan Başkanımız Sayın Sıtkı Kahvecioğlu, Atatürk Heykeli’ni yaptırarak memleketimize ve ülkemize büyük bir eser kazandırmıştır.
Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi. 

Bu haber 7640 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Hatice Nur ERSÖZ / 08HABER

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
Artvin değerlerine niçin sahip çıkmıyor
Artvinliler ezelden beri değerlerine sahip çıkmıyor. Sahip çık alı değeri geçmişi inkar edenler yanlış yapmanın ötesinde memleketine hainlik yapıyorlar, kıskançlık/çekememezlik/ ötekileştirme Artvin’ ve Artvinlilere bir şey kazandırmaz. Değerlerimize sahip çıkmalıyız
 Haluk koç -- 23.08.2020 14:52
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com