05.09.2020
Artvin’de Kapsamlı Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapıldı İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine gönderilen "Kovid­-19 Tedbirleri Kapsamında 4 Eylül 2020 Denetimi" konulu genelge doğrultusunda Artvin genelinde denetimler gerçekleştirildi.

 Artvin Vali Vekili Nebi Çanga´nın koordinasyonunda yapılan denetimlerde, ticari taksiler, pazar yerleri, toplu taşıma araçları, lokanta, restoran, kafe, alışveriş merkezlerinde incelemelerde bulunuldu.

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla yapılan denetime Artvin Vali Vekili Nebi Çanga, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Kılınç, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personelinin yanı sıra köy ve mahalle muhtarları ve meslek odaları ile genel kolluk birimleri katıldı.
Vali Vekili Nebi Çanga, denetimler sırasında vatandaşlarla ve esnaflarla sohbet ederek, koronavirüs tedbirlerine ilişkin uyarılarda bulundu.
Denetimlerde iş yerlerinde ateş ölçer cihazı ve dezenfektan ile Kovid-19 riskine karşı 14 kural afişinin bulundurulması noktasında uyarılar yapan Çanga, maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralları hususunda da daha fazla hassasiyet gösterilmesini istedi.
Denetimde esnaf ve vatandaşlara maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterilmesi konusunda uyarılar yapıldı.
 

Bu haber 6850 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com