17.09.2020
BAŞKAN FEHMİ MUTLU´NUN TESTİ POZİTİF ÇIKTI. MUTLU AİLESİ KARANTİNAYA ALINDI Artvin´de korona vakaları artmaya devam ediyor. Birçok insan çağın illetine yakalanıyor son olarak Artvin Çağdaş Eğitim Derneği Kurucu Başkanı ve esnaflık yapan Fehmi Mutlu´ya da kovit-19 teşhisi kondu.

 Ailesiyle birlikte testleri pozitif çıkan Fehmi Mutlu ailece karantinaya alındı. Mutlu ailesine 14 gün evde takip yapılacak.

Fehmi Mutlu virüsün sürekli yayıldığını ve her zaman bulaşma riskinin yüksek olduğunu belirterek:
“2019 yılının son aylarında Çin´de ortaya çıkan koronavirüs kovid-19 ne yazık ki bütün dünyada etkisini sürdürüyor ne kadar dikkat etseniz bir şekilde sizi yakalıyor. Virüs maalesef hem yaşam kalitemizi düşürdü hem de her alanda ekonomide sosyal ilişkilerde insani yaşam koşullarımızda olumsuz etkiler yapmaya devam ediyor.
Bende rahatsızlanınca hemen testi mi yaptırdım. Toplumdan kendimi izole ettim eşime de yaptırdık. O da pozitif çıktı ve ailece karantinadayız. Benim Artvin halkına ve topluma söyleyeceğim şeyler var.
Lütfen duyarlı olalım. Bunun şakası yok. Ben tutunmam ben yakalanmam demeyin. Bakın ben çok dikkat etmeme rağmen yakalandım. Çünkü siz dikkat edersiniz aile bireylerinizden birisi dikkat etmez aileye bulaşır. Toplum dikkat etmez topluma bulaşır çok basit kuralı var:
Buna yakalanmamak için herkes dikkat ederse koronavirüs diye bir şey kalmaz. Maske takacağız, mesafenizi koruyacağız, hijyenimize dikkat edeceğiz, bu kadar. Ekstra bir şey yapmayacaksınız.
Aslında çağın vebası dedikleri bu virüs geçmişteki salgın virüslere baktığımızda en masum olanıdır. Çünkü çok basit tedbirlerle ortadan kaldırılabilir. Bunu bile başaramıyorsak burada yöneticiler, bürokratlar, vatandaşlar olarak bizler, hepimiz bir kendimizi sorgulayalım. Bireysel hijyen ve duyarlılık, topluma yansır. O zaman başarırız.
Son sözüm; çok değerli sağlık çalışanlarımıza ve doktorlarımızadır. Biz hastalanıyoruz onlara gidiyoruz, onları da hasta ediyoruz. Sağlık çalışanlarımız, doktorlarımız, muhteşem İnsanlar. Buna rağmen canla başla fedakârca çalışıyor.
Buradan sağlık çalışanlarımıza doktorlarımıza saygılarımı selamlarımı gönderiyorum. İyi ki varlar. Doktorlarımız bizim baş tacımız, her şeyimiz. Bir doktor yetiştirmek kolay mı sağlık çalışanlarımızla birlikte biz bu salgını yeneriz.
Başka kimseye ihtiyacımız yok. Yeter ki her şeye siyaset karışmasın. Bilim kurulları özgürce kararlarını bilim ışığında verebilsin. İşte o zaman hiç sorun kalmaz diyor, herkese sağlıklı günler diliyorum Beni telefonla arayıp geçmiş olsun dileklerini ileten dostlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.
 

Bu haber 5159 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com