16.10.2020
Balık sevenlere müjde: Çapari Artvin'in Balıkçısı açıldı Artvin’de ilk kez balık satış noktası ve lokantasını da içerisinde barındıran bir işyeri hizmete girdi.

 Çapari Artvin'in Balıkçısı unvanıyla 7 Ekim günü hizmete giren işyeri, ev ve işyerlerine de paket servis hizmeti vermeye başladı.

Çapari Artvin Balıkçısının işletmecisi Ömer Çakal, 08Haber gazetesine işyeri hakkında şu bilgileri verdi: “Artvinli olarak ilimize balık sektöründe faaliyetlerde bulunan girişimciyim. Daha önce Hastane Kavşağı’nda balık satış noktası açarak Artvin halkına balık satışı yapmaktaydım.
Yeni açmış olduğumuz Çapari Balık işletmemiz Şehit Dursun Acar Caddesi’nde ( Halkevi Cad.) şehir merkezinde ikinci cadde olarak bilinen yerde açtım. 2’nci şubemizde çiğ balık satışı yaparken farklı konsepte hizmet çeşitliliğimizi Artvin halkının hizmetine sunuyoruz. Balık satış reyonumuz ve lokantamızda taze balık çeşitlerini, ızgara ve tava olarak da yiyebilirler.”
İşletmeci Ömer Çakal, özellikle balık ekmek konusunda iddialı olduğunu söyleyerek Çapari Artvin Balıkçısı olarak Alo Paket servisi hizmeti de verdiklerinin belirterek; “Müşterilerimizin evlerine ve  iş yerlerine adrese  teslim olarak, isteklerine bağlı; pişmiş balık, çiğ balık ve de temizlenmiş balık olarak göndermekteyiz. Bu hizmetlerimiz birçok ev hanımı için avantajdır. Evinde balık kokmasını istemeyen veya temizlenmesinde imtina eden ev hanımları için paket servisimizin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Takdir Artvin halkınındır.” dedi.
İşletmeci Ömer Çakal: “Denize kıyısı olan aynı zamanda deniz kıyısına uzak olan Artvin il merkezinde balık çeşitliliği açısından alternatif olmamasına karşın işletmemde her gün mevsimine göre deniz balıklarından çupra, palamut, somon, hamsi, mezgit, istavrit, levrek, sargan, çinekop, barbun cinsi balık çeşitlerini taze olarak satışa sunmaktayız. Sizin aracılığınızla Artvin halkına duyurmak istiyorum.” açıklamasında bulundu.
Çakal, insanlığın önemli besini olan balığın tüketilmesi konusunda Artvin halkında yoğun balık kültürü olmadığını söyleyerek “Pandemi süreci Covid-19 devam ederken bilim adamlarımız beslenmenin önemine dikkat çekerken balığın besin değeri ve mutfaktaki yerinin en az haftada üç kez tüketilmesi konusunda açıklamalarda bulunuyorlar. Yıllardır balıkçılık sektörüyle uğraşıyorum. Halkıma her gün taze balık temin ederek satışa sunuyorum. İnanıyorum ki Artvin halkı, işletmemizin hizmetlerinden memnun kalacak ve balık yeme alışkanlığını kazanacaktır.” ifadelerinde bulundu.
İşyerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan müşteriler ise pandemi döneminde yemek sektöründe birçok işletme kapanırken böylesine güzel bir işyerini Artvin’e kazandırdıklarından dolayı işletmeci Ömer Çakal’ı tebrik ettiler.
08Haber ekibi olarak yeni açılan Çaparı Artvin Balıkçısına bol kazançlar dileriz.
Çaparı Artvin Balıkçısının iletişim numaraları ise şöyle;
Alo Paket Tel: (0466) 212 25 36 -   Cep: (0544)739 00 08 -                  ınstagram: capari_08 

Bu haber 4875 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : HABER-FOTO- Furkan Yılmaz(stajyer öğrenci)

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com