29.08.2021
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 99. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Doruk, mesajında şunları kaydetti:
"Büyük davamızın kıtası Anadolu’nun ezeli ve ebedi vatanımız olduğunu tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.
 
Son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin de müjdecisi olan bu eşsiz zafer, ´ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım…´ diyen aziz milletimizin bu konudaki kararlılığının tezahürüdür.
 
Tarih, 1071 Malazgirt’ten bugüne milletçe yazdığımız kahramanlık destanlarının şahididir. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğündeki 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi de bu destanların altın halkalarından biridir.
 
1919’da Samsun’da başlayan istiklal mücadelesinin kesin ve kalıcı bir zafere ulaştığı 30 Ağustos 1922, aynı zamanda tarih sahnesinden ebediyen silinmek istenen aziz milletimizin yeniden şahlanışının miladıdır.
 
Bizler, şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu Zafer gününü hep gururla yâd edecek, kadim geçmişimizden aldığımız ilhamla büyük ve güçlü Türkiye’mizi inşa etme yolunda karalılıkla ilerleyeceğiz.
 
Bu düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyor, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyorum.
 
Bin yıldır bu cennet vatanımızı payidar kılmak için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."


  

Bu haber 388 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com