30.08.2021
Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Bayraktutan mesajında: “Türk tarihinin dönüm noktası olan ve dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olan 30 Ağustos Zaferi’mizin 99. yılını kutlamanın gururu içerisindeyiz. Türk Ulusu bugün eşine az rastlanır bir zafer kazanmış, Anadolu topraklarının Türk vatanı olduğunu düşmana ispatlamıştır.

 Özgürlüğün, laik cumhuriyetin, demokrasi ve sosyal hukuk devletinin müjdecisi olan 30 Ağustos; Türk Milleti’nin, ordusu ile birlikte Başkomutan Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. İşgalci güçler karşısında verdiğimiz destansı mücadele, milletimizin en zor şartlar karşısında bile vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağını bütün dünyaya göstermiştir. Ülkemizi parçalamak isteyenler milletimizin azimli, inançlı direnişi karşısında çaresiz kalmışlardır.

Ulusal birliğimize, beraberliğimize ve ülke bütünlüğümüze tarihinin her döneminde büyük önem veren ulusumuz, bu kararlılığını bundan böyle de büyük bir inançla sürdürecektir. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış vatan topraklarının değerini çok iyi bilen ulusumuz, azınlık dayatmalarına ve bölücü girişimlerine karşı gösterdiği direnci dün olduğu gibi bugün de, yarın da gösterecektir. Türkiye Cumhuriyeti ve bağımsızlığımızın simgesi olan şanlı al bayrağımız başta Yüce Atatürk olmak üzere, kendini ülkesi için feda etmekten çekinmeyen atalarımızın bize emanetidir. İnanıyorum ki, ulusumuz bu emaneti daha da yücelterek bizden sonraki kuşaklara devredecektir. Ülkemizi daha da ileriye taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyini aşmak için her türlü çabayı gösterecektir. Ve yine Türkiye Cumhuriyeti´nin temel ilkelerine sahip çıkacak, Cumhuriyet´in kuruluş felsefesini ve ulusal değerlerimizi bizden sonraki kuşaklara aktaracaktır.

Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 99. yıl dönümünde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı onurla, gururla, mutlulukla selamlıyor, başta bu büyük zaferi bize armağan eden ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi özlemle ve rahmetle anıyor; gazilerimize şükranlarımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi. 


Bu haber 809 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com