28.03.2009
Dün, yayınlanan canlı yayının konukları, Artvin Merkez Mahallelerinin bayan muhtar adayları oldu.

Dün, yayınlanan canlı yayının konukları, Artvin Merkez Mahallelerinin bayan muhtar adayları oldu.

            Radyo 08’de, tüm adaylara söz verilerek seçildikten sonra yapacakları çalışmaları anlatma imkanı yarattı.

            29 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde Artvinli bayan adaylar ön plana çıktı. Ayan muhtar adayları, seçime bir gün kala, seçim çalışmalarını bitirmek üzereyken basında kendilerini ve projelerini tanıtıp seçmeninden oy istedi.

            Canlı yayına katılan isimler arasında; Çamlık Mahallesi Muhtar adayı Perihan Karakuş, Çarşı Mahallesi Muhtar adayı Neslihan Arı ve Dere Mahallesi Muhtar adayı Meral Taşçı yer aldı. Artvin’in ilk kadın muhtarı olan ve üçüncü dönemde tekrar muhtar adayı olan Nesiye Dengiz, programa mazereti nedeniyle katılamadı.

            İddialı bayan muhtar adayları, Artvin’e ve mahallelerine artık kadın elinin değmesi gerektiğini söylediler.

            Bayan adayların ortak düşünceleri, “Biz kendimize ve seçmenimize güveniyoruz. Yaşadığımız mahallelerin, yıllarca birikmiş sorunları artık çözülmeli. Bu anlamda taşın altına elimizi koyarak 29 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler seçimlerin de aday olduk. Bu hizmet yarışında biz de kadınlar varız. Bizim en büyük destekçilerimiz; eşlerimiz, çocuklarımız ve mahalleli sakinlerimizdir. Biz, cesaret gösterdik, aday olduk. Yaşadığımız mahallelerimizde ideallerimiz var. İdeallerimiz için adaylık yarışına girdik. Seçmenlerimizden, 29 Mart’ta, bize destek ve yetki vermelerini istiyoruz. Artvin’deki kadınlarımızın aday sayılarının yükselmesi gurur vericidir. Artvin’ de bir şeylerin değiştiğini artık fark edebiliyoruz. Muhtarlarımızın ilk olarak vizyonu gelişti. Günümüzde, daha genç, dinamik, teknolojiden en iyi şekilde faydalanabilen eğitimli adaylar ortaya çıktı. Kalite de giderek artan bir grafik var. Yeni açılımlar yapılmaktadır. Muhtarlığın sorumluluğu çok maaşı az olmasına rağmen biz muhtar adaylar olarak sadece hizmet için varız. Son kez seçmenlerimizin desteğini istiyoruz. Seçimde kazanmakta var kaybetmekte ama biz bayan adaylar olarak muhtarlığı erkek meslektaşlarından iyi yapabilecek kapasitede olduğumuzu ifade etmek istiyorum.

            Muhtarlık sadece erkeklerin yürütebileceği bir görev değil. Zaten, bayan bir muhtarımız var. Biz Nesiye Dengiz’i örnek alarak seçimlere giriyoruz. Neziye Hanım, muhtarlığı çok iyi yürüttü. Mahallesinin sorunlarını asgariye indirerek teker teker çözmeye çalıştı. Biz de yeni bir anlayışla hizmete talibiz. Seçmenimizin bize verecekleri oylar yeter de seçilebilirsek, yaşadığımız mahallere hizmetin en iyisini götüreceğimizin taahhüdünü veriyoruz. 29 Mart Pazar günü bizim için de bir sınav olacak. Seçimlerin, demokratik bir ortamda geçmesi dileklerimizle, bütün muhtar adaylarımıza başarılar diliyoruz.” dediler.

            Program yapımcısı ve sunucusu Hatice Nur Ersöz, bayan muhtar adaylarını kutlayarak, kendilerine 29 Mart’taki seçimlerde başarılar diledi. Ersöz, seçimlerden sonra seçmeninin desteğini  alarak muhtar seçildiğiniz takdirde muhtar olarak sizlerle  tekrar bir radyo programı yapmak isterim. Siz, Artvin’in değişen yüzü olacaksınız.” dedi ve adaylara başarı dileklerini sunarak programı tamamladı.

Yeter Ergül/ 08 Haber

Bu haber 920 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )

BENDE BİR MUHTAR ADAYI OLARAK SİZİ DESTEKLİYORUM ..İSTANBUL YENİBOSNADAN.
 ZEYNEP YASAR -- 12.09.2013 19:29
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com