01.12.2007
Artvin Belediye Başkanlığının Ramazan ayında düzenli olarak ezan sonrası attırdığı top Ramazan da vazgeçilmezler arasında.
Artvin’ de Ramazan ayının gelmesi ile birlikte Artvin Belediyesi de ezanın ulaşamadığı yerlerdeki oruç tutan Artvinlilerin oruçlarını rahatlıkla açabilmeleri için top atışlarını sürdürüyor. Artvin Belediyesinde görevli Yalçın Özbayrak tarafından atılan top, her akşam camide müezzinin ezanı okumasının ardından fitili ateşleniyor.
 
Bir zamanların hızlı futbolcusu şimdide ramazan topu peşinde koşuyor. Gençliğinde yeşil sahalarda top koşturan Yalçın Özbayrak, şimdide ramazan topunun fitilini ateşliyor. Artvinli gençlerin Yalçın Abisi, gençlik yıllarında 7 Martspor, Artvinspor ve Köy Hizmetlerispor’da yarı profesyonel olarak top koşturdu. 1999 yılında Artvin Belediyesinde görev başlayan Yalçın Özbayrak, Ramazan topunu iki yıldır atıyor. Daha önceleri Erdem Erdem tarafından yapılan top atışı Erdem’in bu işten ayrılması ile birlikte Yalçın Özbayrak’a kalmış.
Artvin il merkezinde Top Tepe mevkiinde atılan Ramazan topu, belediye hudutları içerisinde ve Artvin’in karşı köylerinde özellikle çocuklar tarafından heyecanla bekleniyor. Yalçın Abi, bu işe başladıktan sonra en ilginç anısı ise Artvin Merkez Camii’nde ezanın okunmaya başlaması ile birlikte fitili acele ile ateşlemeye çalıştığını ancak topun fitilini ateşlemek isterken yanlışlıkla elini yaktığını anlattı. Yalçın Abi:” Topu tam zamanında atmak zorundayım. Ne erken ne de geç.” diyor.  
 
Artvin Belediyesinin sürdürdüğü Ramazan topu ateşlemesi Ramazan Bayramı’na kadar sürecek.

Bu haber 1704 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör / 08Haber

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com