01.12.2007
Ardahan ilinin Hanak İlçesi’nde sevdiği kıza başlık parası istenince, âşıklar evlenebilmek için çareyi kaçmakta buldular.
28 Eylül akşamı Şelale Düğün Salonu’nda damat Ayhan Kemaloğl(20) ile nikah masasına oturan gelin Semra Balcı(18), davetlilerin katılımı ile hayatlarını birleştirdiler. Düğüne, damadın üniversiteden arkadaşları, ailesi, akrabaları ile gelinin babası katıldı. 
Üniversite öğrencisi Ayhan Kemaloğlu adlı  genç,  başlık parası yüzünden kaçırdığı âşkı Semra Balcı ile evlenebilmek için Artvin sivil toplum örgütlerinden yardım istedi. Gencin sesinse kulak veren Artvin Kent Konseyi ve Zihinsel Özürlüler Derneği, âşıkları evlendirebilmek içini yardım  elini uzattı. Sivil toplum örgütleri, Artvin esnafının desteği ile gençlere masraf ettirmeden düğün organizasyonunu gerçekleştirdi. Gencin düğününe de katılan yardım severler düğünde oynayarak coşku kattılar.
Gençlerin âşkı geçen yaz başladı. Kafkas Üniversitesi işletme bölümüne kaydını yaptırabilmek için Kars’a giderken Ardahan ilinde yaşayan akrabalarını ziyaret ettiği sırada  tanıştığı evin kızına âşık olan, üniversiteli gencin, arkadaşlığı bir yıl sürdü. Halen üniversite öğrencisi olan Ayhan Kemaloğlu, işsiz olmasına rağmen sevdiği kızla evlenmeye karar verdi. Kız tarafının başlık parası istemesi âşık genci büsbütün yıktı. Evlenmeyi kafasına koyan gençler, birbirlerine kavuşmak için çareyi kaçmakta buldular. Yeni bir hayata yelken açan genç çiftler, yardımlarını esirgemeyen Artvin esnafına,  Artvin Kent Meclisi’ne ve Zihinsel Özürlüler Derneği’ne teşekkür ettiler.

Bu haber 1949 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08 Haber

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com