01.12.2007
Sendikanın Hopa temsilciliğine Remzi Gedik getirildi.Çay üreticileri de artık sendikalı. Üzüm Sen, Tütün Sen, Fındık Sen, Hububat Sen, Ayçicek Sen ve Hay Yet Sen’den sonra Çay Üreticileri Sendikası Çay Sen’ de kuruldu.
25 Eylül 2007 tarihinde Rize’nin Pazar ilçesinde sendikanın genel merkezi oluşturularak resmi başvurusu yapıldı. Sendikanın Kurucu Genel Başkanlığına getirilen Recep Memişoğlu Çay Sen‘in kuruluşu ile ilgili bir basın açıklaması yaparak bundan sonra bizde Çay üreticilerinin haklarını aramak ve korumak için yola çıktık” dedi.
     Çay Sen Genel Başkanı Recep Memişoğlu yaptığı basın açıklamasında şu düşünceleri açıklayarak sendikanın kurucular kurulu ile ilgili olarak şu bilgileri verdi “Üretici örgütlenmeleri ülkemizde yıllarca tartışılmasına rağmen bir türlü yasal statüye kavuşturulamamıştır. Her ne kadar anayasal hak olarak “herkes örgütlenebilir” ibaresi düşülmüşse de, yasal olarak engeller çıkartılmıştır.
Çay Üreticileri Sendikası (ÇAY-SEN) çalışmasının geçmişi asıl olarak 2002 yıllarına dayanmaktadır. Bu yıllarda peş peşe iki defa “Çay Üreticiler Kurultayı” düzenlenerek üreticinin içinde bulunduğu sorunlar tespit edilmiş ve çözümler aranmıştır. Bu kurultaylardan çıkan üreticilerin öz örgütlerine kavuşturulması fikri özellikle 2005 yılında başlatılan Çay-Sen çalışması ile ete kemiğe büründürülmeye çalışılmıştır. Ve nihayetinde 25 Eylül 2007 itibariyle Rize’nin Pazar ilçesinde örgütün genel merkezi oluşturularak başvurusu yapılmış ve yasal statüye kavuşmuştur.”dedi.

Bu haber 1436 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Hayati Akbaş

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com