01.12.2007
Arhavi şehir içi yol geçişi sırasında yolun daraltılmasına vatandaşlar ve belediye başkanı tepki gösterdi.
Arhavi’de şehir içi yolun iyileştirilmesi çalışmaları devam ederken, özellikle yolun Arhavi Çay Fabrikası önündeki kısmında yapılan daralma hem vatandaşların ve hem de Belediye başkanının tepkisine neden oldu.
   Vatandaşlar Karayollarına müracaat ederek yolun çift geliş-gidiş olarak var olan durumunun aynen korunmasını isterken Belediye Başkanı da sorunun giderilmesi noktasında bir dizi çalışma yapmaya başladı. Başkan Ulutaş, eski yolun özelliği bu bölümde korunmaz ve yol daraltılırsa birçok problem de peşinden gelir diyerek Karayollarına müracaat etti. Başkan Ulutaş konuyla ilgili olarak Karayolları Trabzon Bölge müdürlüğüne de yazılı müracaat ederek şu düşünceleri ileri sürdü :” İlçemiz şehir içinden geçen mevcut devlet karayolunun iyileştirme çalışmaları kapsamında Otel Özay önünde bulunan yağmur suyu toplama kanalı üzerinde bulunan köprünün genişletilmesinin, trafik düzeni açısından gerekliliği vardır. Bu köprünün, Çay Kur Çay Fabrikası batı tarafında sonlanan bölünmüş yoldan hemen sonra başlaması ve köprü genişliğinin bölünmüş yol trafik akışına uygun olmayışı, aynı zamanda köprünün sağında ve solunda bulunan yaya geçidinin yol genişletme koridoru içinde kalması ve tretuvarın kot farkı oluşturmasının konumu trafik akışında kazalara sebebiyet vereceği görülmektedir.
    Keza, Kabirse Köprüsü ile Kavak Köyü arasında Ortacalar yolu üzerinde bulunan ticari işletmelerin yoğunluğu (Arhavi Küçük Sanayi sitesi, Mıcır tesisi, Beton santralı, Çay fabrikaları, Kömür deposu, Taşıyıcılar Kooperatifi kamyon park alanı gibi) nedeni ile yoğun trafiğin Rize yönünde ki hareketleri kent merkezi önündeki kavşaktan sağlanacağına göre, Kabirse köprüsü ile Çay Kur çay fabrikası arasında kalan kısa mesafedeki bu yol koridorunun, Karayollarının 35. metre genişliğinde kamulaştırması da mevcut olduğuna göre, bu kesimde yol iyileştirilmesinin yukarıda açıklanan sorunların çözümünün önemine binaen çalışmaların bu şekilde yapılması zorunluluğu vardır” dedi.
    Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş, Karayolları Trabzon 10.Bölge Müdürlüğüne yaptığı bu müracaatta konunun acilen yeniden değerlendirilmesini istedi.
    Bu arada vatandaşların tepkileri de durmak bilmiyor. Konuyla ilgili olarak Kamyoncular Kooperatifinin de tepki göstererek, başkan Ulutaş’a destek vereceği öğrenildi.

Bu haber 1218 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Necmettin Numanoğlu

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com