15.09.2009
2008–2009 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası düzenlenen törenle kutlandı.
Şavşat’ta İlköğretim Haftası bir dizi etkinliklerle kutlandı. Kutlama etkinlikleri dün saat 10.00’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Kaymakamlık Binası önündeki Atatürk Anıt’ına çelenk koymasıyla başladı. Kutlama törenlerine, Kaymakamı Salih Altun, Garnizon Komutanı Hasan Şahin, Emniyet Amiri Fevzi Yıldırım, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Temiz, daire amirleri, okul müdür ve öğretmenleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Çelenk konulmasından sonra kutlama programı Şavşat Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde devam etti.
            Kaymakam Salih Altun, Şavşat Atatürk İlköğretim Okulu bahçesinde devam eden kutlama programında kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında eğitime ve kendisinin eğitime verdiği öneme vurgu yaparak İlköğretim Haftasını kutladı.
Törende, Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Mustafa Şeper de kısa bir konuşma yaptı Şeper konuşmasında; “Sayın veliler çocuklarınızı emanet etmiş olduğunuz okulumuzun bir önceki yıl başarı durumunu sizlerle paylaşmak istiyorum. 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında 134 öğrenci mezun ettik. 120 öğrenci SBS sınavlarına girdi. 81 öğrenciye tercih yaptık. 55 öğrencimizi yerleştirdik. 2 öğrencimiz Polis Koleji, 5 öğrencimiz fen ve sosyal bilimler lisesi, 12 öğrencimiz Anadolu öğretmen lisesi, 17 öğrencimiz Anadolu lisesi ve 19 öğrencimiz de meslek lisesini kazanarak son yıllardaki en iyi sonucu elde ettik. Yine geçen yıl 10 öğrencimiz burs kazandı. Okulumuz folklorda il birincisi oldu. ‘Bu Benim Eserim Proje’ yarışmasında en çok proje üreten okul olarak il birinciliği ilköğretimler arasında AB projesi yapıp sunan ildeki tek okul olmuştur. Yine ‘Bu Benim Eserim Proje’ yarışmasında Türkiye geneli 32 bin proje arasında ilk 100’e kalma başarısı gösteren ildeki tek okuldur. Okulumuz dersliklerde kullanılan teknoloji bakımından ilimizin en donanımlı okuludur. Bunlar 2008–2009 Eğitim ve Öğretim yılında okulumuzun başarısıdır. Biliyoruz ki 2009-2010 eğitim ve öğretim yılında çıtamızı daha yükselterek daha güzel başarılara hep birlikte imza atacağız.” dedi.
Kutlama törenleri yapılan konuşmalar ve öğrencileri okuduğu şiirlerle birlikte sona erdi.           

Bu haber 2058 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Erdal Zegin

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com