01.12.2007
Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün ile Ak Parti Artvin Milletvekili Ertekin Çolak, Artvin´in sorunlarının çözümü konusunda birlikte çalışma kararı aldılar.

 

22 Temmuz 2007 tarihinde yapılan 23. Dönem Genel Seçiminde Artvin´den Ak Parti Milletvekili seçilen Ertekin Çolak ile 2004 yerel seçimlerinde ikinci kez belediye başkanı seçilen CHP´li Emin Özgün, Artvin´in gelişimine katkı sağlamak ve projeler üretmek için el ele verdiler.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisinin(TBMM) çalışmalarına her ara verdiğinde Artvin´in sorunlarının yerinde öğrenilmesi ve çözüm önerilerini geliştirmek üzere Artvin´e sık sık gelen Milletvekili Ertekin Çolak,
Artvin´in CHP´li belediye başkanı Emin Özgün´ü her fırsatta ziyaret ediyor. Sorunlarını dinliyor.
En son ziyaretinde ise Borçka Baraj gölünde birlikte incelemelerde bulundular. Baraj gölünde örnek kafes balıkçılığı ve baraj gölünün turizme nasıl açılabileceği konusunda gölde gezinti yapıldı. Artvin Belediyesinin yeni oluşan baraj göletinde hizmet vermek amacıyla aldığı 2 tekne ile gezinti yapan Başkan Özgün ve Milletvekili Çolak´ın gezisine İl Özel İadere Genel Sekreteri Çetin Demirkaya ve Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeleri Nizametti Alkan ve Salih Ejderoğlu da eşlik etti.
 
Belediye ait tekne ile Borçka Baraj gölünde gezen heyet, Hatila Milli Parkı´nın bulunduğu bölgeye kadar gitti. Milletvekili Çolak, kendisini milletvekili seçilmeden önce, tarım müdürlüklerinde mühendis olarak çalıştığını ve balıkçılık konusunda bir çok projeye imza attığını anlattı. Barajlar sonrası oluşan baraj gölünde birlikte neler yapabilir bu konularda incelemeler yapmaktayız açıklamasında bulundu.
 
Gezinti sırasında bir gazetecinin Milletvekili Ertekin Çolak´a yönelttiği “Tekne gezintisinden korktunuz mu?” şeklindeki soruya Çolak, “İktidarın dümeni bizi elimizde, eğer dümen CHP´lilerin elinde olsa idi korkardım.” dedi. Espriye cevap veren Emin Özgün ise, “Birgün iktirdarın dümeni mutlaka sosyal demkoratların eline geçeciktir...” iddiasında bulundu.
 
Öte yandan Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, daha önceki yaptığı açıklamalarda,”Benim mensubu olduğum CHP´nin Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu ile işim olmaz. Bunu Sayın Milletvekilimin kendisine de söyledim. Çünkü hizmet anlamında bize bir katkısı olmaz.”ifadelerini kullanmıştı.
Milletvekili Ertekin Çolak´ın sık sık Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün´ü ziyaret etmesi halk arasında ´Emin Başkan acaba gelecek belediye seçimlerinde Ak Parti´den mi aday olacak?”  yorumlarına neden oluyor.

Bu haber 2149 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com