01.12.2007
Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde mevsimlik çalışan işçilere kadro verildi. 5620 Sayılı Kanun hükümlerine istinaden işçi statüsünde çalışan işçelerin, sözleşmeli personel ve sürekli işçi kadrolarına geçirilmesi hususunda Orman Genel Müdürlüğü, Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı arasında varılan anlaşma gereği orman işçilerine kadro verildi.

Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde 6 ay süreli ile geçici çalışan 390 orman işçiden 283´üne kadro verildi. Diğer 107 mevsimlik işçiye ise 4 ay çalıştıktan sonra kadro verilecek. Pozisyonu uygun olmayan 85 işçi ise eski statüsü olan bir yıl içinde 5 ay 29 gün çalışacak.

Tarım Orman-İş Sendikası adına açıklama yapan Talat Aydın ve Erdal Gürbüz şunları söylediler.”Kadro aldık diye yan gelip yatmayacağız, amirlerimizi mahçup etmeyeceğiz.Bize bu mutlu günü yaşatan Konfederasyonumuza teşekkür ederiz.”dediler.
Orman İşletme Müdürlüğünde kadro verilmesi nedeniyle yapılan toplantıda, orman işçileri Hakkari´de şehit düşen askerlerimiz için saygı duruşunda bulunarak, hep bir ağızadan İstiklal Marşı´nı okudular. Buruk sevinç yaşan işçiler, teröre lanet okudular.
Öte yandan Ak Parti İl Başkanlığından orman işçilerine kadro verilmesi nedeniyle basın mensuplarına bir açıklama yapılarak,”Hükümetin verdiği sözü tuttuğu” açıklandı.

Bu haber 5580 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 2 )
kadro istiyoıruz
02enedır çalişiyorum ornman mevsimlik işçisi olarak henüz kimse bize ahıp çikmadı fakır olduğümuz için yınede umudumuz var beklıyoruz kadroyu
 eda yılmaz -- 01.07.2013 10:25
tbmm
sayın çok kıymetli bakanlarımız ben denizli tavas orman işletmesinde çalışan geçici işçiyim bizim bu bölgede kadro neden geçerlş değil arkadaşların sandikası farkklı sandikamı ne şartlarda kadro alıyorlar bizim sendikamız öz orman iş sendikası yok sa bir ayrım mı var bunu bize açıklarsanız memnun oluruz
 erol bartal -- 15.04.2013 12:01
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com