01.12.2007
PTT ´nin kuruluşunun 167. yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Posta Telgraf Teşkilatı(PTT), 1840 yılında Tanzimat Fermanı sonrası yaşanan gelişmelerin sonucu olarak Osmanlı Devletinin tüm halkının ve yabancıların posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Postane-i Amire adıyla kurulmuştu.

 Artvin´deki kutlamalarda sabah 9.30´da Atatürk Anıtına Çelenk koyan PTT çalışanları daha sonra Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu´yu makamında ziyaret ettiler. PTT Başmüdürü Mustafa Türkmen, PTT Merkez Müdürü Yüksel Aksoy ve görevlilerden oluşan heyet, Vali Aydoğdu´ya çiçek verdiler ayrıca 2007 yılında piyasa çıkarılan posta pullarında oluşan emisyon hediye ettiler.

Vali Cengiz Aydoğdu, çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduktan sonra bir isteklerinin olup olmadığını sordu. PTT Başmüdürü Mustafa Türkmen de, daha önce Telekom kurumu ile birlikte çalıştıklarını, 1995 yılında çıkarılan yasa ile kurum olarak ayrıldıklarını anlattı. Bu nedenle PTT´nin Artvin Türk Telekom İl Müdürlüğü yanında bulunan bir arsasının bulunuduğunu ve bu yere bir hizmet binası yapmak istediklerini ifade etti. Vali Aydoğdu´dan genel müdürlük nezdinde girişiminde bulunmasını için yardımda bulunmasını istediler.
Başmüdür ve beraberindekiler Artvin Defterdarlığına da bir ziyaret gerçekleştirdiler.
Ayrıca gün içinde PTT işyerine gidip işlem yaptıran 167. sıradaki Erkan Şentürk adlı müşteriye genel müdürlük tarafından gönderilen pul kataloğu hediye edildi. Hediye karşısında şaşırdığını ifade eden Şentürk, hediyeden dolayı memnun olduğunu söyledi.”Bundan sonra bütün işlemlerimi milli kuruluş olan PTT´den haletmeye çalışacağım” dedi.
PTT Merkez Müdürü Yüksel Aksoy da verdikleri hizmetler hakkında basın mensuplarına açıklama yaptı. T.C. Ziraat Bankası hariç tüm bankaların kredi kartı tahsilatı yaptıkarını, elektrik, telefon fatura tahsilatı, Bağ-Kur pirim ödemelerinin kabulu, yuriçi ve yurtdışı düşük ücretle havale gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bu haber 1394 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com