01.12.2007
Tüm yurtta olduğu gibi Artvin’de de PKK terörü kınandı. 21 Ekim günü Hakkâri Yüksekova, Dağlıca Piyade Taburunun güvenliğini sağlayan askeri birliğe yapılan saldırıda 12 askerimiz şehit olması üzerine Türkiye ayağı kalkmıştı.

 

Artvin’deki siyasi parti örgütleri, sivil toplum örgütleri, oda temsilcileri tarafından organize edilen mitingde terörü lanet okundu.
                Mitinge şehit aileleri, öğrenciler, esnaflar,sivil toplum üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Miting öncesi Artvin’deki işyerleri Türk Bayrakları ile donatıldı.
                Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı mitingde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını ardından konuşmalar yapıldı. Tertip Komitesi adına bir konuşma yapan Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Başkanı Uğur Bayraktutan şunları söyledi:” Ülkemizde terörü destekleyenler milletvekili  seçiliyor, parlamentoya giriyor, terör örgütüne terörist demediği için eleştirilince ‘Terörist dersek bizde sizleşiriz’ diyorlarsa ‘Arkamızda Cudi var diyorlarsa’ ve hiçbir yaptırım uygulanmıyorsa, terör örgütünün başı hapishaneden sürekli talimatlar veriyorsa avukatları bu talimatları internetten yayınlıyorsa ha Beka vadisindeki ofisinde ha İmrali’daki özel hücresinde, bizce fark etmiyor, Bir teslimiyet içerisindeyiz sanki…Emperyalist Terörü Lanetliyoruz” açıklamasında bulundu.
                Konuşmasının sonunda Bayraktutan, “Türkiye Cumhuriyeti, Tek Devlet ve Tek Millet, Yaşasın Cumhuriyet şiarıyla sonsuza kadar yaşayacaktır.”vurgusunu yaptı.
                Miting katılan şehit aileleri şehit olan oğullarının resimlerini göstererek, “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez…” sloganlarını attılar.
                Mitingde yapılan konuşmaların ardından kalabalık, Cumhuriyet Caddesi üzerinden sloganlar atarak, Artvin Korolta Mevkii’inde bulunan Artvin Şehitliğine gittiler. Yol boyu atılan sloganlar ve şehitlikte yapılan saygı duruşunun ardından miting sona erdi.
 

Bu haber 1763 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com