14.10.2009
Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, Yusufeli ilçesinde yapılacak olan baraj ile ilgili son virajın dönüldüğünü ve son aşamaya gelindiğini söyledi.
Önceki gün Artvin´in Yusufeli ilçesine bir ziyaret gerçekleştiren Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, ilçede görev yapan yerel ve yaygın medya temsilcilerini bürolarında ziyaret etti. Basın mensuplarının çalışmalarını yerinde gören Yemlihalıoğlu, Yusufeli ilçesinde İhlas Haber Ajansı bürosunda Yusufeli Barajı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Vali Yemlihalıoğlu Yusufeli Barajı’nda son noktaya gelindiğinin altını çizdi. Yusufeli İHA bürosunda gazeteci Nusret Durur´un Yusufeli Barajı ile ilgili sorularını yanıtlayan Vali Yemlihalıoğlu şöyle konuştu:
 
"Yıllardır buradaki baraj konusunda bir belirsizlik devam etmiş. Birkaç ay önce sayın çevre bakanımız, ulaştırma bakanımız ve TOKİ başkanımızla beraber Yusufeli´ne geldik. Bununla alakalı burada bir toplantı yaptık. Yeni yerleşim yeri konusunda TOKİ çalışıyor ama daha sağlıklı, daha güzel bir yerleşim yeri nasıl olur, bu konuda yoğun bir çalışma yapılıyor ve son noktaya getirildi. DSİ Bölge Müdürlüğünden de bu konuyla ilgili çeşitli bilgiler alındı. Bu sürecin uzaması Yusufeli´nde yaşayan vatandaşlarımızı rahatsız ediyor. Bu yüzden daha sağlıklı bir sonuç almak için hızlanıldı. Sayın Başbakan da bu konuyu yakından takip ediyor. Çok uzun bir süreç olmayacak inşallah. Çok kısa sürede bu iş bitmiş olacak. Şuan teknik insanlarda bu konudaki çalışmalarını yürütüyorlar. Baraj yapılacak, ancak şuan çaba gösterilen şey Yusufeli´ni daha güzel, daha düzgün ve en doğru bir yerde kurma çabasıdır. Bunun alt yapıları sağlam bir şekilde hazırlanıyor. Baraj dediğimiz basit bir şey değil, bu bir süreçti ve sona doğru gelindi. Bakınız Deriner Barajı kaç yılında bitecekti hâlâ bitmedi. Şuan son dönemeçteyiz. Çok yakın zamanda kesin bitiyor bu iş, bundan emin olun. Benim konuştuğum bütün yetkililer son dönemeçteyiz bu iş bitmek üzere diyorlar. Şavşat tarafındaki iki barajımız, Deriner Barajı’mız ve devamında Artvin Barajı artık son noktaya geldi. Çoruh havzasında 3 tane barajımız yapıldı. Şavşat tarafındaki Bağlık ve Bayram barajlarının ihalesi yapıldı. Artvin barajı son durumda. Deriner bitmek üzere ve Yusufeli Barajı´nın eli kulağında."
 
Hakan AYDIN / 08 HABER

Bu haber 1324 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com