01.12.2007
Cumhuriyetin ilanının 84. yılı nedeniyle Artvin’de de çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Artvin Belediyesi de Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Folklor Şöleni düzenledi.
27 Ekim Cumartesi günü Artvin Spor Salonu’nunda düzenlenen etkin halka ücretsiz yapıldı.
            Folklor Şöleni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün’ün açılış konuşması ile başladı. Şölene Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, Garnizon Komutanı J.Alb.Birol Şimşek ile mülki idare amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
            Açılış konuşmasının ardından Artvin Valiliği tarafından Artvin’in tanıtımına katkı sağlamak amacıyla yaptırılan ‘Göğe Komşu Topraklar’ filmimin gösterimi yapıldı. Filmin ardından İzmir Sümer Halk Oyunları  ve Kars Belediyesi Kafkas Halk Oyunları Toplulukları  gösterilerini sundular. Daha sonra Artvin Fotoğrafları slayt gösterisi katılımcılara sunuldu. Akçaabat Halk Oyunları ve Artvin Belediyesi Halk Oyunları ekiplerinin gösterileri izleyiciler tarafından büyük beğeni ile izlendi.
            Şölen sonunda salonda bulunan protokol ve vatandaşlar ayağa kalkarak 10. yıl marşını hep bir ağızdan söyleyerek Türk Bayrakları ile salonu adeta kırmızı beyaz renge boyadılar.

            Artvinliler Cumhuriyet rejimine ve Atatürk’e bağlılıklarını bir kez daha ifade etmiş oldular.

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1277 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com