01.12.2007
Eski adıyla İrsa, yeni adıyla Erenler Köyü halkı, yeni kurulan dernek çatısı altında düzenlenen gecede buluştu.
Artvin Belediye Düğün Salonu’nunda 8 Aralık Cumartesi günü düzenlenen geceye CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, Erenler Köyü Muhtarı Resul Bilgin’in yanı sıra Erenler Köyü sakinleri, köyünden göç ederek Artvin’e yerleşen ve dışarıda bulunan İrsalılar katıldı.
 
Yeni kurulan Erenler Köyü Dayanışma Derneği, kısa adı İrsalılar derneği kurucu başkanlığını üstlenen Muhammet Bilgi gecenin açılış konuşmasını yaparak kuruluş amacını anlattı. Bilgin, “ Derneğimiz, her şeyden önce, İrsa’daki, Artvin’deki, Türkiye ve Dünya’nın değişik yerlerindeki İrsalılar arasında iletişim köprülerini kurmak ve aralarındaki dayanışmayı tesis etmek için kurulmuştur.”dedi.
            Kendisini İrsalı olarak tanımlayan kişilerin ‘İrsa Lobisi’ etrafında toparlanması ve örgütlenmesini sağlayacağı belirtilen açıklamada faaliyet alanı İrsa olan derneğin Erenler Köyü Muhtarlığı’na da imkanları ölçüsünde katkı sağlayacağı ifade edildi.
            Gecede bir konuşma yapan milletvekili Metin Arifağoğlu da derneğin çalışmalarını yakından takip edeceğini ve yardımda bulunacağı sözünü verdi.
            Yeni kurulan derneğin programına katılan İrsalılar ve davetliler, çalınan yöresel müzikler eşliğinde doyasıya eğlendi. Gecede uzun zamandır birbirlerini göremeyen akrabalar ve arkadaşlar birbirleri ile sohbet ederek, hasret giderdiler.

            Derneği gelir temin etmek için, biletli satış yapılarak, kazananlara geceye sponsor olan firmalardan alınan hediyeler verildi.

 

 

 

Bu haber 3445 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Adem Güngör

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com