01.12.2007
Artvin Kent Konseyi Yürütme Kurulu Heyeti, çalışma ziyaretini Artvin İl Emniyet Müdürü Necmettin Emre’yi gerçekleştirdi. Ziyarete komisyon başkanı Nuri Karamert, komisyon üyeleri Erdoğan Gazihan, Necmi Asuman, Zafer Turan, Yüksel Keleş, Selma Güven katıldılar
Konsey Başkanı Nuri Karamert,  Artvin Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi ve komisyona yapılan başvurular nedeniyle emniyeti ziyaret ederek sorunları aktarmak istediklerini söyledi.Çalışma komisyonlarına ayrı ayrı Artvin’deki içkili mekanların çevreye verdikleri rahatsızlıklar nedeniyle bu tür işletmelerin belediyenin göstereceği bir alanda il merkezi dışına çıkarılması talebi geldiğini söyleyerek, soruna çözüm üretilmesi istediler.
İl Emniyet Müdürü Necmettin Emre kabulde, Artvin halkının haklı tepkisi bildiğini özellikle kendilerine resmi başvuruların da bulunulduğunu ve gereken yasal uygulamaların yapıldığını söyledi. Emre,”Ben de bir emniyet müdürü olarak, özellikle Karahan Pasajı ve civarının bu Artvin halkına ve İnönü adına yakışmayan bir cadde üzerinde faaliyet gösteren işletmeler olduğunu her fırsatta söylüyorum. Asayiş yönünden gerekli titizliği gösteriyoruz. Ancak yeni yasa gereği,  bu işetmelerin ruhsatlarının ve iç denetiminin belediyeye ait, ses kirliliği ise çevre müdürlüğünün sorumluluğunda, asayiş yönünden ise bize aittir. Öncelikle bunları bilmeniz gerekir.” ifadesini kullandı.. Kurum olarak  son zamanlarda yabancı  uyruklu kadınların 1300’ünü sınır dışı ettiklerini, ildeki oluşan münferit olaylara son zamanlarda uzun süren çalışmalar neticesinde  delilleriyle birlikte suç örgütü oluşturan gruplara yerinde müdahale yaptıklarını, Şavşat ilçesinde  otel sahipleri, Borçka’daki haraç çetesi gibi suç işleyen kişi ve örgütlerden örnekler verdi. Emre, “Artvin’in huzurunu kimse bozamaz! Bizler görevimizin başındayız.” dedi.
Ziyarette, öneride bulunan emniyet müdür Emre, Artvin’in küçük bir olduğunu, tek giriş ve çıkışının bulunduğunu belirterek halkın, rahatsız veren bu mekanlar önünden geçerek bankalarda ve diğer işyerindeki alışverişlerini ve işlemlerini yaptırmak mecburiyetinde kaldıklarını, dürüst vatandaşların bu konulara karşı gösterdikleri haklı tepkileri anladığını söyledi. Kendisinin Amerika Birleşik Devletleri’nde görev yaptığını belirterek, orada bu tip içkili işletmelerin şehrin dışında olduğunu, bu yerler için özel caddelerin bulunduğunu ve bu yönde uygulama yapıldığını söyledi.
Görüşme sonunda, Komisyon üyeleri bu sorunu çözmek için Vali Aydoğdu’nun  başkanlığında ilgili kurumların, belediye başkanı, çevre müdürlüğü, emniyet müdürlüğü ve kent konseyinin  ortaklaşa bu sorunları tartışıp, kesin çözüm üretilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Bu haber 1693 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com