01.12.2007
Arhavi ilçe kongresinde nefes kesen bir yarış sonunda Bülent Özbirinci 1 oy farkla yeniden başkan seçildi.
Artvin’de CHP kongreleri bütün hızıyla devam ederken, kongrelerde yaşanan heyecan ve çekişmede görülmeye değer manzaralar ortaya çıkartıyor.
    Arhavi CHP İlçe Kongresi de Armoni Düğün Salonu’nda 64 delegenin oy kullanması ile yapıldı ve nefes kesen bir yarış sonrası mevcut başkan Bülent Özbirinci, 1 oy farkla 32 oy alarak yeniden ilçe başkanlığına seçildi.
      Arhavi CHP İlçe kongresine CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, 22. Dönem Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün, Arhavi Belediye Başkanı Musa Ulutaş, Kemalpaşa Belediye Başkanı Yalçın Emiralioğlu, CHP Artvin İl Başkanı Av. Uğur Bayraktutan, Rize CHP İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı Ahmet Özgüler, Hopa İlçe başkanı Fehmi Ustabaş, Arhavi’deki siyasi parti başkanları,sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcileri ile parti delegeleri ve üyeler katıldı.
    Kongre, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun yapılması ardından divan başkanlığına Metin Arifağaoğlu seçilmesi ile başladı. Kongrede Artvin Belediye Başkanı Emin özgün ilk konuşmayı yaptı. Özgün konuşmasında partinin içinde bulunduğu sıkıntılı dönemi en kısa sürede aşarak, üreteceği politikalar ile tüm demokratları kapsayacak yeni örgüt yapıları ile toparlanarak iktidar yürüyüşü yapmasının zamanının geldiğini ifade ederek, “CHP, ülkemizin geleceğidir ve biz bu geleceğe sahip çıkmak için kolları sıvadık. Alınan seçim sonuçlarından hiçbir demokratın ve CHP’linin morali bozulamaz. Aksine bu sonucu kendi kendimize neden aldığımızın özeleştirisini yapmak zorundayız. İşte bu kongrelerde çıkacak sonuçlar yeni bir iktidar yürüyüşünün de habercisidir. Biz sevgi yumağı oluşturarak, ülkemizin çivisini çıkartanlardan bunun hesabını soracağız. Ülkemizi parça parça satıyorlar. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu tarafa babalarımızın alın terleri ile kurulan kuruluşları peşkeş çekerek satıyorlar. Bunlara dur demenin zamanı gelmiştir. Artık CHP’nin iktidar olmaktan başka şansı yoktur ve bizler bu yürüyüşü bu kongrelerden çıkartacağımız sonuçlarla başlatacağız…” dedi.
    Artvin CHP İl başkanı Av. Uğur Bayraktutan da bir konuşma yaptı. Bayraktutan, konuşmasında “Arhavililer olarak Yüksel Çorbacıoğlu gibi bir siyasetçiyi Türkiye’ye ve Artvin’e kazandırdığınız için ne kadar gurur duysanız azdır. Biz Yüksel beyle gurur duyuyoruz. Arhavi’de partinin zenginliği iki değerli arkadaşımızın medeni cesaret göstererek göreve talip olmaları ile yaşanıyor. Sonuçta iki arkadaşımızdan biri kazanacaktır ama partimiz yine seçim sonrasında dimdik ayakta duracak ve partimizin başarısı için iki değerli arkadaşımız da mücadelelerini sürdürecektir. Kemal Zaim arkadaşımız il genel meclisinde başarılı çalışmalara imza atıyor, Bülent Özbirinci de kendi ilçesinde partisinin başarısı için büyük uğraş veriyor. Bu seçimden kaybeden olmayacak, kazanan CHP olacaktır” dedi.
      Kongrede 22 Dönem CHP Artvin Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu da bir konuşma yaptı. Çorbacıoğlu konuşmasında,  “Siyasette yöneticilik yapan insanların, başarılı olmaları ön şarttır. Başarılı olamayanda çekip gitmesini bilmelidir. Siyaset benim için dürüst olmak, adam gibi adam olmaktan geçer. Saygılı, paylaşımcı, dürüst, halka hizmet etmesini bilecek şahsiyetlerin siyaset yapması gerekir. İşte bu anlamda yaşanan bir süreçten yaralı çıkan partimizi yeniden dimdik ayağa kaldırmak için kolları sıvadık. Partimizin önünü açmak için kolları sıvadık. Bu anlamı ile de yeni bir oluşumla CHP Samsun Milletvekili, CHP Genel başkan adayı Prof. Dr. Sayın Haluk Koç ile yola çıktık. Samsun’dan başlayan, Trabzon ve Rize’den sonra Artvin’de de büyük bir ilgi ve coşku yaratan ziyaretlerde bu oluşumun başarılı olacağının da işaretlerini aldık.” dedi.
      CHP Arhavi ilçe kongresinde daha sonra ilçe başkan adayları Kemal Zaim ve Bülent Özbirinci sırasıyla birer konuşma yaparak, ilçe başkanı seçildikleri takdirde izleyecekleri yol ile ilgili düşüncelerini anlattılar. Her iki aday da kongrede kazananın CHP olacağını, demokratik bir yarış yaptıklarını, kongre sonrası da yine el ele vererek bu salondan ayrılacaklarını ifade ettiler.
    Konuşmaların ardından gündem gereği seçimlere geçildi. 64 delegenin oy kullandığı seçimlerde sandık açıldığında nefes kesen bir yarış yaşandı. Son ana kadar başa baş geçen oy sayımında Bülent Özbirinci 1 oy farkla 32 oy alarak yeniden ilçe başkanlığına seçildi Kemal Zaim 31 oy alırken 1 oyda boş çıktı.
    Arhavi CHP’de yeni ilçe yönetimi de şu isimlerden oluştu.
Vedat Akyüz, Kadir Atay, Osman Çalıkoğlu, Hüseyin Emiralioğlu, Tevfik Erçicek, Coşkun Güler, Remzi Gülşen, Belgin Lakerta, Sabiha Özcan ve İlhan Özbaş.
   İl kongre delegeleri de şu isimlerden oluştu;
       Ekrem Cebeci, Ziya Çelik, Coşkun Güler, Remzi Gülşen, Belgin Lakerta, İlhan Özbaş, Bülent Özbirinci ve Musa Ulutaş
 

Bu haber 2612 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Necmettin Numanoğlu/Arhavi Postası

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com