01.12.2007
Artvin Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen ‘Takı Tasarım Kursu’na yoğun ilgi var. Kurs öğretmeni Gülten Bulut tarafından takı tasarım ve el sanatları dallarında verilen kursa , emekli bayan öğretmenler ve ev hanımları büyük ilgi gösterdi.
Kurs öğretmeni Bulut, “Bir engelli erkek öğrencimizde kursa devam etmekte olup, kursiyerlerimiz, takı tasarım ve kurdele işi yapacaklar. Ayrıca, yeni moda trendlerini yakalayıp güzel işler ortaya çıkaracaklarını düşünüyorum” dedi. Kurs sonunda yapılan takı ve süs eşyalarını sergileyerek halkın beğenisine sunulacaklarını belirtti.
Emekli öğretmenlerden Sevim Önen ise, “Bu kursa yazılırken tereddüt ettim. Yaşımız nedeniyle gözlerimizde bozulma oldu, sıkıntı çekeriz, yapamayız mahcup olurum korkum vardı. Fakat bir aydır kursa devam ediyorum ve bizler kendi takılarımızı yaparak zevkli bir çalışma süreci geçiriyoruz. Aynı zamanda kurs, bizlere bir terapi gibi geldi. Arkadaş ortamımızda çok güzel. Hocamızda bizlere anlayışlı davranarak cesaret veriyor. Bu kursa gelmeden önce evden dışarı çıkmak istemiyorduk. Sürekli hastaydım ama bu kurs bana çok iyi geldi. Kurs sayesinde daha da sosyalleştim. Halk eğitimin düzenleyecek olduğu diğer kurslara da katılacağım. Emekli öğretmen arkadaşlarımızı da yönlendirerek bir anlamda onlardan kopmadan güzel şeyler yapacağız” dedi  ve evde oturan hanımların yaşı ne olursa olsun yeni el becerileri kazabilecekleri belirterek, kurslara katılmaları yönünde çağrı yaptı.
 
 

Bu haber 2770 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : 08 Haber

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com