28.02.2011
Metin Arifağaoğlu; 'Biz bir kez daha merkez yoklaması yaşamak istemiyoruz. Parti delegeleri gerekli sıralamayı yapar. Parti merkezinden talebimiz, Artvin'de ön seçim yapılmasıdır' dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nur Serter, Edirne Milletvekili Rasim Çakır, CHP Artvin il ve ilçe örgütleriyle görüşerek, 12 Haziran’da yapılacak genel seçimler hakkında görüş alışverişinde bulundular.
 
CHP Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu ve İl Başkanı Selim Bilgin’in de bulunduğu görüşmelerde; Artvin örgütleri, 12 Haziran seçimleri öncesi, milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesi yönünde görüşlerini ifade ettiler. Artvin’de parti merkezinde yapılan toplantıya katılan milletvekilleri, örgütlerden aldıkları görüşleri genel merkeze aktaracaklarını bildirdiler.
 
Parti binasında yapılan toplantı, Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk’ün konuşması ile başladı. Öztürk konuşmasında daha önceki yapılan genel ve yerel seçimler hususunda milletvekillerine ve toplantıya katılanlara rakamlarla seçim sonuçlarını okuyarak bilgilendirmede bulundu. Daha sonra Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında kısaca şunları ifade etti; “Bu seçim diğer seçimlere benzemiyor. Yol ayırımındayız, inatla bizi Atatürk ilke ve devrimlerinden uzaklaştırmaya çalışan bir yapı il mücadele ediyoruz. Ülke olarak seferber olmalıyız, AKP iktidarından kurtulup halkın iktidarını kurmalıyız. Biz bir kez daha merkez yoklaması yaşamak istemiyoruz. Parti delegeleri gerekli sıralamayı yapar. Parti merkezinden talebimiz Artvin’de ön seçim yapılmasıdır.”
 
Daha sonra Edirne Milletvekili Rasim Çakır bir konuşma yaptı. Çakır konuşmasında kısaca şunları söyledi; “CHP Artvin örgütünü dimdik, heyecanlı ve kararlı gördüm. Otoriter ve faşist bir yönetim şekline doğru gidişatı gördüğümüz için bu seçimleri önemsiyoruz. Kadın kollarımız bu seçimlerde en önemli görevi üstleneceklerdir. Anketlere itibar etmeyiniz. Kendi bulunduğunuz ve oturduğunuz yerdeki durup kontrol ederek değerlendirmelerde bulunun. Burada önemli olan ölçüt sizin görüşünüzdür. İktidarı değiştirebilmek için %35’in üzerinde oy almalıyız. Burada her ile büyük görevler düşmektedir.”
 
Milletvekili Çakır’ın konuşmasının ardından İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nur Serter konuştu. Serter konuşmasında şunları kaydetti; “Artvin’e gelince bize yeni bir enerji veren örgütle karşılaştık. Artvin aydınlanmanın her zaman bekçisi olmuştur. Bu anlamda cumhuriyet değerlerinin takipçisi ve sahibi olmuş, birçok ile de örnek teşkil etmiştir. Bu bakımdan çok zor bir göreviniz var. Hayatta imkânsız diye bir şey yoktur. Başarıya giden yolun ilk adımı inanmaktır. 13 Haziran sabahı iktidara uyandığımız gün olsun” dedi.
 
Konuşmaların ardından toplantıya katılan il-ilçe yöneticileri ve partililer, 12 Haziran seçimleri konusunda milletvekilleri ile çeşitli görüş alış verişinde bulunarak, önerilerini dile getirdiler.
Yaşar KARS- Artvin SÖZ
 

Bu haber 1294 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com