04.05.2012
Yaklaşan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Artvin 4. Olağan İl Kongresi öncesinde Erkan Balta il başkanlığı için adaylığını açıkladı.

 

Ak Parti Genel Merkezinin de desteğini alan Erkan Balta, AK Parti il binasında düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını kamuoyuna duyurdu. Erkan Balta’nın adaylığını açıkladığı basın toplantısında AK Parti Artvin İl Koordinatörü İstanbul Milletvekili Oktay Saral da hazır bulunarak Balta’ya desteklerini dile getirdi.
 
AK Parti Artvin İl Koordinatörü İstanbul Milletvekili Oktay Saral’ın da katıldığı basın açıklamasına AK Parti ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Oktay Saral, basın açıklaması öncesinde ilçe başkanları ve il yönetimiyle görüşmeler yaparak gözlemlerde bulundu.
 
6 Mayıs’ta il kongresini yapacaklarını dile getiren Erkan Balta: “ Bir buçuk yıla aşkın bir süredir İl Başkanı olarak Artvin’de teşkilatımıza ve partimize ve Artvin’e hizmet etmeye çalıştım. Görevde bulunduğum 1 yıl 4 aylık dönem partimiz için de ülkemiz için de çok önemli bir dönemdi.
Hepsinde önemlsi 2011 yılında 12 haziranda yapılan seçimlerdi. Bu seçimler ülkemiz açısından çok önemli bir seçim ve eşikti. Bu seçimden ülkemiz adına gelecek güzel günlerin kapısını aralayarak çıktık. Biz Artvin’de AK Parti teşkilatı olarak gurur duyulacak tabloyla çıktık. Artvin’de yüzde 47 oy olarak Artvin tarihinde bir sağ partinin aldığı en yüksek oyu aldık. AK Parti bu seçimden büyük zaferle çıktı. AK Parti’nin bu seçimde Türkiye’de en çok oyunu artırdığı 4. il Artvin oldu. Bu da bizim için büyük bir gurur kaynağıdır. Bu dönem kongrelerimizin olması hem de seçim dönemi olması sebebiyle bizim açımızdan teşkilatlara dönük Artvin’e dönük çalışmalarımızı yoğun olarak yaptığımız bir dönem olmadı. Artvin için göreve geldiğim günden beri önümüzdeki süreci Artvin açısından da partimiz açısından da en güzel şekilde değerlendirebilmek için yeniden göreve talibim. Bu niyetimi İl Koordinatörümüz Oktay Saral’ın yanında ve ilçe başkanlarımızın yanında sizlerin huzurunda tüm kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.
 
Biz kongrelerimize değişme dönemi değil de genişleme dönemi olarak bakıyoruz. Dün birlikte yürüdüğümüz arkadaşlar bugünde bizimle yürümeye devam edecekler. Partimize çok sayıda yeni arkadaşımız katıldı.Yeni katılan arkadaşlarımız bizim için yeni kan olacaklar. Bu yüzden kongrelerimiz bizim açımızdan daha güçlenme geleceğe daha da iyi hazırlanma açısından bir fırsat olacaktır. Bu bağlamda ilçe başkanlarımız gerek parti büyüklerimiz benim bu kararı almam da yeniden AK Parti il başkanı olmam da destek oldular ve yeniden aday olmamda beni teşvik ettiler.Ben huzurlarınızdan kendilerine teşekkür ediyorum. Bu desteğin omuzlarıma büyük bir sorumluluk yüklediğini biliyorum. Bu sorumlulukla sizler partimize ve ilimize en güzel şekilde hizmet edeceğimi sizlerle paylaşıyorum.” dedi.
 
AK Parti Artvin Koordinatör Milletvekili Oktay Saral, mevcut başkan ve yönetiminin iyi çalışmalar yaptığını söyledi. Basın mensuplarının sormuş olduğu bir soru üzerine Milletvekili Saral:  “ AK Parti demokrasi partisidir. Herkes aday olabilir ancak tek aday olmasını öneririz. Çünkü alternatif adayların olması Anavatan Partisi’nde olduğu gibi bölünüp parçalanmayı getiriyor. AK Parti hizmet partisidir. Herkes iyi aday olabilir ancak en iyimiz Sayın Balta’dır” dedi. 
 
Yeni aday için sorulan başka bir soruya ise “ Ben gazeteleri görmedim okumadım. Yeni adayı da tanımıyorum. Oda çok iyi birisi olabilir. Benden küçük veya büyükte olabilir. O kardeşimiz de kendisini böyle bir hizmete adamış olmalı ki aday olarak çıkıyor. Partimizdeki her kes bizim kardeşimiz. Ben kendisiyle görüşmedim. O da umarım beni arar ve konuşuruz. Biliyorsunuz insanlar konuşa konuşa anlaşır. 6 Mayıs’ta oluşacak olan kongreden sonra 2014 yerel seçimlerinde Artvin merkez ve ilçelerinde AK Parti hizmet anlayışı halkımızın yerelde ki hizmetinde olacak, bunun için gereken siyasi çalışmalar yapılacaktır.” dedi. 
Milletvekili Saral, sorulan bir soruya da şu şekilde yanıt verdi. Hopa bizim şirin ilçemizdir. Şu an belediye AK Partili değil. 2014 seçimleri sonrası AK Parti’nin Hopa’da göstereceği başarıyla Hopamızın çehresini değiştireceğiz. Deniz dolgusunu da o zaman biz yapacağız.” diyen Saral “AK Pariti’de kimsenin önünün kesilmesi diye bir şey yoktur. Biz en iyisini arıyoruz…” dedi.
Artvin kamuoyu iki adaylı İsrafil Büyük ve Erkan Balta olarak bir kongre beklerken gece yarısı bir aday daha ortaya çıktı. Milletvekili aday adayı da olan Arhavi eski İlçe Başkanı Yaşar Uzunhasanoğlu da yarışta ben de varım.” dedi.

Bu haber 1099 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com