16.08.2012
Hak-İş Konfederasyonu Öz Orman İş Sendikası Artvin Bölge Başkanlığı “Mevsimlik” işçi statüsünde çalışanların kadroya alınması için Öz Orman İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan´ın bu konudaki çalışmaları ve mevsimlik işçilerin genel durumları hakkında bilgi verdi.

 Öz Orman-İş Sendikası Artvin Bölgesi Başkanı Süleyman  Şeyhoğlu´nun sendika binasında Başkanlık Makamında yaptığı basın açıklamasında  mevsimlik işçilerde yer aldı. Başkan Şeyhoğlu´nun yaptığı açıklama ise şöyle;

 
“ Orman işçisinin sorununa duyarsız kalmayıp toplantımıza katılan ilimizin çok değerli basın mensuplarına Öz Orman-İş Sendikası olarak teşekkür ediyor hoş geldiniz diyorum.
Çok zor doğa şartlarına rağmen yağmur, çamur, kar, fırtına demeden şantiyeler kurarak eşlerinden, çocuklarından aylarca uzak kalarak alın teri döken işçi arkadaşlarımız büyük fedakarlıklarla çalışmalarına devam etmektedir. İş sezonuna göre Cumartesi, Pazar’ı olmayan arkadaşlarımız, Kurban Bayramında herkes ailesiyle kurbanını kesip mezar ziyareti, eş dost ziyareti yaparken dağ başlarında hava hattı kurup üretim gerçekleştirmektedirler. Bu durumun karşılığını hiçbir maddi bedel ödeyemez. Cumhuriyet Bayramı’nda çocuğunun elini tutup bayrama gidememenin ne demek olduğunu orman işçisi çok iyi bilir.
 
Değerli basın mensupları; orman yangınlarında verdiğimiz yüzlerce şehidimiz, kendilerini çalışma aşkıyla, verilen görevi layıkıyla yapabilmenin sorumluluğuyla ateşin ortasına atmışlardır. Orman işçisi için aslolan olan devlettir.
 
TÜRKİYE GENELİNDE 5 BİN 300 ARTVİN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ´NDE 64 MEVSİMLİK İŞÇİMİZ VAR
 
Gelinen bu günde Orman Genel Müdürlüğünde 15 bin 200 kadrolu işçi, 5bin 300 mevsimlik işçimiz vardır. Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde ise 64 tane mevsimlik işçi arkadaşımız yılın ancak 5 ay 29 günü çalışabilmektedir. Dönemin Hak-İş Konfederasyonu Başkanı olan şimdiki TBMM İdari Amiri Çorum AKP Milletvekili Sayın Salim Uslu’nun ve Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Sayın Settar Aslan’ın büyük çabalarıyla 2007 yılında yine kurumumuz da çalışan yaklaşık 13 bin 500 mevsimlik işçi arkadaşımız kadroya  geçmiştir.
 
ÖZ ORMAN-İŞ SONUNA KADAR KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAK!
 
Kadroya geçemeyen 5300 arkadaşımız için bizzat çalışmalarını yürüten Öz Orman-İş sendikası Genel Başkanı  sayın Settar Aslan bu durumun orman camiası için kanayan bir yara olduğunu ve ailelerinin rızıklarını alın teri dökerek karşılayan geçici orman işçisinin mutlak suretle kadroya geçirilmesi gerektiğini belirtmiş ve bu durumu Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu ‘na raporlar halinde iletmiştir. Settar Aslan, Öz Orman İş sendikası olarak sorun çözülene kadar konunun takipçisi olacaklarını belirtmiştir.
Bu öncelikli konunun gündemde kalmasının önemine değinen Settar Aslan yerel ve ulusal basının konuya ilgisinin çözüme giden yolda en etkin güç olduğunu belirtmiştir.
 
EŞLERİNİZE-ÇOCUKLARINIZA BİZDEN SELAM GÖTÜRÜNÜZ...
 
Öz Orman-İş Sendikası Artvin Bölge Başkanlığı olarak büyük ve güçlü bir aile olduğumuzun bilincinde bu sorunu da geçmişteki birçok sorunu çözdüğümüz gibi çözeceğimize eminiz.
 Genel Başkanımız Settar Aslan  her seminer bitişinde kapanış konuşmasında şöyle der;’’ Evlerinize sağlık içinde gidiniz. Eşlerinize, çocuklarınıza bizlerden selam iletiniz çünkü; onlar bizim manevi üyelerimizdir’’. İşte bu yapıya sahip bir kurumun girdiği her demokratik mücadeleden başarıyla çıkacağı aşikârdır.
 
TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN RAMAZAN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUZ
 

Biliyorsunuz önümüzde Ramazan Bayramı var. Bu toplantı vesilesiyle ülkemizin, tüm üyelerimizin, basın mensuplarının, Müslüman kardeş ülkelerin Ramazan Bayramlarını tebrik eder, saygılar sunarız.” dedi.

 

Bu haber 4337 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 3 )
değerli bakanımız
allahın izniyle sizin çapalarınızla katrolu olacağız ben bunu bütün kalbim le inanıyorum,rapbim sizin yar ve yardımcınız olsun yolunuz açık yüzünüz hep gülsün,siz başımız da durun ki bizlerde,1,dilim ekmek parası kazanalım,AMİN
 hüseyin aydın -- 27.12.2013 21:06
KADRO
ARKADAŞLAR BİZLER YANGIN ÇALIŞANI OLARAK KADRO SESİ ÇOKINCA HEP BAKANIMIZI DİNLEDİK BİZEDE VARMI DEDİK AMA NEDENSE BİZLERİ DÜŞÜNEN KİMSE YOK BİZİM HALİMİZDEN KİM ALAYACAK.BUNA Bİ ÇARE.
 ayhan -- 20.02.2013 18:20
6 ay çok zor durumdayız
dünyanın kanunu bu olmaması gerekmezmi sayın bakanım ve büyüklerim bizleri bu konoda yardım edin bizlerde acız hakkımız olan kadro istiyoruz
 hasan kaval -- 13.02.2013 12:40
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com