00.00.0000
Artvin’de turizm ve girişimciliği üzerine yapılan toplantıda girişimceler bir araya geldi.

 Gençlik Merkezi Toplantı Salonu’nda bir araya gelen girişimciler birliktelik sağlamak konusunu ele aldı. Doktor Yavuz Akaltun ve Hatice Nur Ersöz’ün birlikte sunum gerçekleştirdiği toplantıda turizmde neler yapılabileceği konuşuldu. Hatice Nur Ersöz ve Dr. Yavuz Akaltun turizm sektörü üzerinde kooperatifleşmek üzerene fikir alışverişinde bulundular.

 
Kooperatifleşmenin girişimcilere büyük kolaylık sağladığı gibi, çok çalışmayı da beraberinde getirdiğini belirten Akaltun; “Kooperatif kurmak için 7 kişinin bir araya gelmesi yeterli olur. Artvin’de bir girişimcilik kursu verildi. Bu konuda kursu ve verilen belgeleri konuşmayacağım.
 
ARTVİN DOĞA VE SAĞLIK TURİZMİNDE RAKİPSİZİDİR
 
Artvin’in geleceği turizmle olacak. Özellikle doğa turizmi ve sağlık turizminde Artvin çok büyük avantajlar barındırıyor. Özellikle üçüncü yaş turizmi konusunda rakipsiz bir zenginliğe sahip. Burada birlikte hareket etmek için neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Bu yola çıkarken herkesin çok ciddi bir program ve plan dâhilinde çalışma yaparak adım atması gerekiyor.”dedi.
 
Hatice Nur Ersöz de üçüncü yaş turizmi ve diğer ilgili alanlarda girişimcilerin bir araya gelerek bir oluşum içinde kooperatifleşerek başlatılacak girişim ile Artvin’de büyük bir güç oluşturabileceklerini belirtti. Ersöz;
 
BİZ BÜYÜK BİR HEYECANLA YOLA ÇIKTIK
 
“Biliyorsunuz Artvin’de 108 girişimci arkadaş kurs gördük, belgeler aldık. Daha sonraki gelişmelerde Anakara’daki paydaşımızdan kaynaklı sorunlar yaşandı. Biz bu konuyu hukuki boyuta taşıyacağız. Biz tamamen iyi niyetle ve büyük bir heyecanla yola çıktık. Ancak ne yazık ki bir sorun yaşadık. Bu sorunu mutlaka çözeceğiz.
 
Çünkü 108 arkadaşımız orada büyük bir ciddiyetle eğitimi takip etti. Takım ruhunu öğrendi. Eğer o aksaklık ortaya çıkmasaydı gerçekten çok önemli bir aşamayı geride bırakmış olacaktık. Bu bize tecrübe kazandırmış oldu. Şimdi adımlarımızı atarken daha dikkatli, hesap yaparak, fikir alışverişinde bulunarak hareket edeceğiz.
 
YENİ KONSEPT BİREYSEL GİRİŞİMCİLERE DESTEK VERİLMİYOR!
 
Yeni konseptte bireysel girişimlere destek verilmiyor. Onun için kooperatifleşmek gerekiyor. O zaman destek alabiliyoruz. Bizim burada toplanmamızın nedeni budur. Artvin’de turizmden bahsediliyor, ancak gözle görülür bir hareket eylem yok. Biz bunu aşmak için yola çıkmış olacağız” dedi.
 

Toplantı girişimcilerin soru ve önerileriyle son buldu. Bundan sonra izlenecek yol ve gelişmeler hakkında tekrar bir araya gelmek dileğiyle toplantı sona erdi. 

Bu haber 1709 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Hasan AYDIN

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com