03.10.2012
Köy servislerinin korsan isyanı… Köy servislerinin ortak derdi yolcuları korsan bir şekilde taşıyan özel araçlar. Maden Köyü(Hod) servisçiliği yapan Mehmet Erdağ korsan taşımacılara ateş püskürdü.

 

Soluğu Artvin şoförler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan’nın yanında alan Erdağ, artık dayanacak gücünün kalmadığını, her gün gelen akaryakıt zammı ile günden güne eridiğini belirterek; “Bugün servis işi yapan arkadaşların ortak derdi korsan yolcu taşıyan özel otolardır. Biz en az 5 çeşit sigorta yaptırıyoruz. Bunlar mecburi sigortalardır. Koltuk sigortasından trafik sigortasına kadar vergisi, yakıtı gerçekten çok fazla yük getiriyor. Büyük maddi külfetle karşı karşıya kalıyoruz. Bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de korsan yolcu taşıyan özel otolarla uğraşıyoruz. Bütün yükü biz çekiyoruz.
 
KÖYÜN HERŞEYİNİ BİZ GETİRİR BİZ GÖTÜRÜRÜZ
 
Köyden şehre bir şey gönderilir biz taşırız, şehirden köye bir şey gönderilir biz götürürüz. Sabah akşam saatlerimize riayet gösterir, kimsenin işini aksatmayız. Buna karşın kazandığımız inanın zararı karşılamayacak seviyeye geldi. Hani çok fazla yolcu olur, sığmaz, alamayız o zaman elbette ki kimsenin diyeceği bir şey olmaz. Ama ben iki kişiyle köyden Artvin’e geldim mi bu bana büyük zarar olarak yansıyor. Onun için Artvin Şoförler Odası Başkanı Sayın Ahmet Alpaslan’a derdimi dökmeye, esasında yaşanan bu durumu şikayet etmeye geldim. Basın aracılığıyla korsan işi yapan arkadaşlarımıza sesleniyorum. Bizim yaşamamızı istiyorsanız korsan yolcu taşımayın. Unutmayın ki biz servisçiler olarak sizin de muhtaç olacağınız bir işi yapıyoruz. Siz bir iki litre yakıt alırım düşüncesiyle bunu yapıyorsunuz. Ama bunun etkisi bizde çok daha şiddetli oluyor. Gerekirse jandarma trafiğin bu konuda köylerin girişlerinde kontrol yapmalarını talep ediyorum. Gerçekten çok zor durumdayım. Ne kadar da anlatsam eksik kalacaktır” dedi.
 
MAZOT 4,5 TL OLMUŞ. SERVİS İKİ KİŞİYLE ARTVİN’E GELDİ Mİ?
GERİ DÖNMEK İÇİN YAKIT ALACAK PARA KAZANAMAZ!
 
Bunun üzerine bir açıklama yapan Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Alpaslan;” Değerli basın, vatandaşı duydunuz. Bu sorun sadece Mehmet Erdağ’ın sorunu değil. Bunun gibi yüzlerce servisçi arkadaşlarımız yakınıyorlar. Sonuna kadar da haklılar. Bakın kaç çeşit sigortadan bahsetti. Vergi, cam pulu, lastikler ve sürekli zamlanan akaryakıt hep yük getiriyor. Mazot 4 buçuk TL olmuş. Bu arkadaşımız Maden köyünden (Hod)iki kişiyle geldi mi geriye dönecek yakıt parası bulamaz ve çalışamaz hale gelir. Bu sorun ciddi bir sorun oldu. Jandarma trafiğinin kontrol yapmasını istedi. Ben de destekliyorum. Yaptıralım. Ve herkes birbirine saygılı yaşamaya gayret etsin.
 
BU SORUN TÜM ARTVİN VE KÖYLERİNİN SORUNUDUR!
 

Bu sorun salt bir köyün sorunu değil, Artvin ilçe ve tüm köylerin de sorunudur. Şu etik kuralı herkes uygulamalıdır. Yolcu alma yetkisi ve belgesi bulunmayan araçlar yolcu taşımamalı. Bu şu anlama gelmez. Annen, baban ise elbet götüreceksin. Ama yolcu alıp rayiç fiyattan adam taşıdın mı iki çeşit suçu işlemiş olursun. Bir haksız rekabette bulundun, fiyat düşürdün. İki yasadışı olduğu halde yolcu alsın. Bunlara dikkat edelim. Bu konuda Artvin Şoförler Odası olarak bir çalışma yapacağız. Bu korsan olayının önüne geçmek için neler yapacağımızı hep birlikle konuşacağız” dedi.

Bu haber 914 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com