29.07.2013
MHP İl Başkanlığı partililer ve Artvin halkı ile iftar yemeğinde bir araya geldi

 

Şelale Düğün Salonunda gerçekleşen iftar yemeğine, İl Başkanı Nedim Özer, MHP İl Başkan Yardımcısı Köksal Portakal,  MHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Bakan, Merkez İlçe Başkanı Köksal İspirli, İl Genel Meclis Üyesi Ercan Yavuz, Murgul MHP İlçe Başkanı Vedat Turan, Borçka eski İlçe Başkanı İbrahim Özkan, Hopa İlçe Başkanı Ali Durmuş, Arhavi İlçe Başkanı Bayram Ali Durmuş, CHP Merkez İlçe Başkanı İlyas Şahin ve yönetim kurulu üyeleri, Kamusen Artvin İl Temsilcisi Uğur Özer, Kızılay Artvin Şubesi Başkanı Seracettin Yazan, Türk Eğitim Sen Artvin Şubesi Başkanı Nizamettin Torun, eski MHP il başkanlarından Yusuf Sağlam, Ekrem Moldur, Ülkü Ocakları Artvin Şubesi Başkanı Serdar Kılınç, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Esnaf Sanatkarlar Birliği Odası Başkanı Demirhan Elçin, ilçelerden davetliler, Serhad Artvin gazetesi köşe yazarı Ömer Yerlikaya, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Borçka Belediye Başkanı Oral Küçük yeğenin vefat ettiği, cenazeye katılmak üzere Bursa’ya yola çıktığı için gelemediği belirtildi.
 
Katılımın oldukça yoğun olduğu yemekten önce ezan saatine kadar Kur’an-ı Kerim okundu. İftarda her hangi bir konuşma yapmayan ve konuklarını salon girişinde ayakta karşılayan ve Hoş geldin diyen Başkan Özer, daha sonra da masaları tek tek gezerek kısa sohbetlerde bulundu. İftarda her hangi bir konuşmaya yer vermedi. 08 Haber gazetesi muhabirinin iftar sonrasında sorularını yanıtlayan Başkan Nedim Özer;
 
İFTARLARDA SİYASİ KONUŞMALARI ETİK BULMUYORUZ!
 
“Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla biz her yıl bu şekilde bir araya geldik. Bu tip buluşmalar birlik, beraberlik yolunda çok önemli bir yere sahiptir. Onun için bu gecelerde hem parti olarak genel anlayışımız, hem de toplumumuzun ahlaki değerlerine saygı duyulması gerektiği düşünülerek iftarda siyasi konuşmalar yapmıyoruz. Bunu etik bulmuyoruz. Bunu yapanları halk da görüyor ve onun puanını yazıyor. Başbakan her iftarda siyasi konuşmalar yapıyor. Ağır sözler söylüyor. Oysa dinimizde saygı, sevgi hoşgörü çok önemli yer tutar. Onun için ben siyasi konulara hiç değinmeyeceğim. Yoksa konuşulacak çok önemli konular var. İçte ve dışta önemli gelişmeler yanşıyor. Bayram sonrasında bu konulara zaman zaman basın açıklamalarıyla değineceğiz. Bu gece masalara gidip konuklarımızla hal hatır sorma babında kısa sohbetler yapıyoruz. Ancak şunu söylemeyi uygun buluyorum:
 
10 GÜN SONRA RAMAZAN BAYRAMI ŞİMDİDEN TEBRİK EDİYORUM
 
10 gün sonra Ramazan Bayramı var. Allah huzur, barış ve sağlık içerisinde bu mübarek Ayı eda ettirsin. Ben mübarek Ramazan Bayramının şimdiden tüm Türk- İslam dünyasına hayırlar getirmesini diliyorum. Bu bayram günleri barış, kardeşlik, birlik, beraberliğin sağlanmasında çok önemli yer tutar. Bu gecede bu salonu dolduran değerli partililerimize ve bilhassa partimiz dışında diğer parti, STK ve Oda temsilcilerinin aramızda olması bizleri onurlandırmıştır.
 
 YERELDE SÖZ KONUSU ARTVİN OLDUĞUNDA HER ZAMAN ARTVİN’İZ
 
Biz Artvin MHP İl teşkilatı olarak söz konusu Artvin ise, Artvin’in sorunları, eksiklikleri neyse, bunun yapılmasında, sorunların çözümünde her zaman öncü olarak Artvin noktasında  Artvin’in yanında aynı yerde ve amaçta bir ve beraber olduğumuzu buradan bir kere daha söylemek isterim. Zaten bu gece de bir bakıma partimizin verdiği iftarı mini bir Artvin buluşması oldu. Zaten dinimizde de birliğe ve beraberliğe çok büyük önem veriliyor. Davetimize icap eden herkese çok teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan Artvin’in güzide yerel basın mensuplarına da gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğin daim olmasını gönülden diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Bu haber 23942 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 20 )
yorum
MİLLETİN BRLİK VE BERABERLİĞİNİ KORUMAK SANA VEYA SENİN ZİHNİYETİNE KALDIYSA VAY BU ÜLKENİN HALİNE.ÇÜNKÜ PKK İLE ORTAK GÖTÜRDÜĞÜNÜZ ÇÖZÜLME SÜRECİNİ GÖRÜYORUZ.ASKERİ KIŞLAYA HAPSEDİP TERÖRİSTLERİN ŞEHRE İNMESİNİ SAĞLADINIZ.HİÇBİR KURUMDA BAYRAĞIMIZ YOK.TERÖRİSTLERE ÖZEL MEZARLIKLAR KURULUYOR.SİZ HALA BİRLİK VE BERABERLİK MASALLARI SÖYLÜYORSUNUZ.EVET SİZ BİRİLERİ İLE BİRLİKTESİNİZ FAKAT O TÜRK MİLLETİ DEĞİL
 köksal portakal -- 29.07.2013 14:22
yorum
MHP liler sadece davet eder,icabet edip etmemek davet edilenin bileceği iştir.Biz bir lokmamızı müslüman kardeşlerimizle bölüşmek için oradaydık.iktidar nimetlerini bölüşmek için değil.sen ve senin zihniyetindekiler bunu anlayamaz
 köksal portakal -- 29.07.2013 14:04

mithat bey biz bu yemeği mhp adına yapmış olsakda burada hiçbir şekilde ne bir slogan ne bir siyasi bayrak nede konuşma yapılmamıştır..bizler siyasi bir menfaat doğrultusunda yapsaydık bunu zaten bu şekilde ifade ederdik..herşey allah rızası için yapılmıştır..burda chp mhp veya başka bir parti söz konusu olamaz biz tüm halkımızı bu yemeğe davet ettik..davete icabet edenlerden allah razı olsun..lütfen yorum yaparken resimlere bakarak deyilde bir dahaki sefere Allah rızasını gözeterek yapınız saygılar .
Ayşe Bakan -- 29.07.2013 14:01
yorum
sayın tahtalı kendinizi ve peşine koştuğunuz zihniyeti o erzurum türküsüyle ne güzel tarif etmişsin ağzına sağlık
 köksal portakal -- 29.07.2013 14:00
MHP İftar Daveti
Bir Erzurum türküsü var 'Yüzleri dost özleri düşman olanlardan usandım' diye resimdekiler umarım göründükleri gibidirler.980 öncesi birbirlerine adeta düşman olanlar şimdi nedamet duyup kardeş olmuş olsalar.Ama sanki hep AKP karşıtları toplanmış gibi görünüyor.Öyle tek gibi görünse dahi tüm muhalefetin toplamı %50yi bulmuyor.Kaldıki ne CHP li MHP ye oy verir ve ne de MHP li CHP liye oy verir.ANAP ile DYP liler CHP ve MHP ye oy verirler çünkü onlarda fikirler çok ön plana çıkmaz.Yani İftardan çok iktidara karşı bir olursa şayet cephe oluşturmak gibi bir resim görünüyor.Umarım yanılmışımdır.Allah milletimizin birlik ve beraberliğini kardeşliğini bozmasın.
 Mithat Tahtalı -- 29.07.2013 10:50
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com