BAŞ ÇALAN !!!
Mümtaz   TEMİZ
06.03.2014

 Dün Artvin’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin mitingi vardı.

Sayın genel Başkan belli ki Rize’de yaşanan (hoş olmayan) olayların etkisinde kalmıştı. Konuşmasından yorgun ve keyifsiz olduğunu anlamak mümkündü.
fazla da konuşmadı zaten.
Fakat Sayın Kılıçdaroğu’nu dinlemeye gelen onbinler genel başkanın aksine oldukça keyifli ve coşkuluydu. Alanda tam bir karnaval havası hakimdi.
Sayın Kılıçdaroğlu’nun Artvin konuşmasında eleştiri okları  AKP’den çok Sayın Başbakanın kendisine yönelikti.
Kılıçdaroğlu, “ ben bu adama bundan sonra Sayın Başbakan demiyeceğim. O’nun adı bundan böyle ‘BAŞ ÇALAN’dır” diyerek 17 Aralık sonrası Türkiye gündemine oturan yolsuzluk olayları ile ilgili, daha doğrusu başbakanla oğlu Bilal Erdoğan arasında gelişen telefon konuşmasından örnekler verdi.
Sevgili okurlarım, kırk yıldan fazla bir süreden beri Türkiye siyasetini takip eden bir insanım. Ne yalan söyleyeyim hiçbir dönemde, hiçbir başbakana böylesine ağır bir söz söylenmemişti.
Daha doğrusu hiçbir dönemde hiçbir başbakan böylesine ağır ithamla karşılaşacak bir olayın içine girmemişti.
Türkiye’de bakanların yolsuzluklarına tanık olmuştuk. Bakan çocuklarının veya yakınlarının yolsuzluklarına tanık olmuştuk. “Hortumlayanlar” vergi iadesi kaçakçıları, gümrük kaçakçıları, imar yolsuzlukları vb. hep olmuştu. Ama gerçekten de böylesini ve bu büyüklükte bir vurgun ve talanı Türkiye hiç yaşamamıştı.
Türkiye’nin daha önce yaşamadığı bir şey de şuydu: Türkiye’de bir yolsuzluğu ortaya çıkaran insanlar (polisler, savcılar, yargıçlar) neden bu olayı duyurdular diye böyle geniş çaplı olarak görev yerlerinden alınıp başka görevlere atanmamışlardı.
Yani daha önce hiçbir başbakan döneminde HIRSIZLIĞI ORTAYA ÇIKARTANLAR cezalandırılmamıştı.
Sayın Kılıçdaroğlu’nun “Bilal oğlanla babası” arasında geçen telefon konuşmasını parti gurubunda dinletmesinin ardından Recep Tayyip ERDOĞAN’ın AKAPE gurubuna yönelik yaptığı konuşmayı oldukça dikkatle izledim.
Sizler de mutlaka dikkat etmişsinizdir, Recep Bey yüksek perdeden atıp tutmasına, suçu Pensilvanya’ya yönlendirmesine rağmen, hem yolsuzluk olayına adı karışmış olan bakanların, hem de diğer bakan ve milletvekillerinin yüz ifadelerinden, başlarını yere eğmelerinden, olayın pek de öyle düzmece olmadığını anlamak mümkündü.
Zaten Recep Bey bu ses kaydını test eden TÜBİTAK görevlilerini de hemen ertesi günü görevlerinden alarak, daha önce savcılara, yargıçlara ve polis müdürlerine uyguladığı yöntemi uygulamış olması aslında olayı doğrular niteliktedir.
Sayın KILIÇDAROĞLU Artvin konuşmasında başbakanın RABİA işaretine de gönderme yaparak “bu işaretle ‘dört bakanın adı yolsuzluğa karışmıştır. Ama yolsuzluğun başı benim’ demek istemektedir” diyerek AKP deki yolsuzluklarda baş aktörün Recep Bey olduğuna işaret etti.
Kılıçdaroğlu konuşmasında AKAPE seçmenine de seslenerek “vicdanlarınıza sorun oyunuzu öyle verin. Oy sizin namusunuzdur” dedi.
Şimdi bir yandan Sayın başbakanın mitinglerdeki konuşmalarına dikkat ediyorum. Başbakan her seçim döneminde kendisine bir “MAĞDURİYET” kılıfı bulmuştur. Bu bir dönem darbe senaryosu olmuştur. Bir dönem türban senaryosu olmuştur.
Bu dönemde elinde koz kalmamıştı. Şimdi hangi kozu oynasın?...
Şimdi yeni bir argüman buldu kendisine: Paralel devlet ve Pensilvanya ‘daki cemaat lideri…
Yani bütün bu kaset falan hikayeleri Fethullah Hoca’ya bağlı emniyetçiler tarafından montajlanıp CHP liderinin eline veriliyor (!)
İyi de be kardeşim, eğer bu ses kayıtları sana ait değilse, sen çalıp çırpmamışsan, senin bakanlarının ve bürokratlarının yatak odalarında milyon AVROLAR çıkmamışsa MAHKEMEDEN NEDEN KOR-KU-YOR-SUN?...
Sen miting meydanlarında montajlama hikayesi anlatıp cemaatla kavga edeceğine mahkemeye gidip aklansana!...
Bana öyle geliyor ki AKAPE daha önce ANAP’ın, DYP’nin ve DSP’nin uğradığı akıbete uğrayacak.

Esen kalın.


Bu makale 2271 kez okundu.

Yazarın Diğer Yazıları
Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 2 )
millet kımın calan kımın yalan soyledigini ortaya
bazı ınsan lara bakıyorum da yenilgiyi kabullenmiyor ben .46 yaşında bir insan olarak bir gün olsun şu chp taraftarın dan mütevazılık duymadım ya bir seferde olsun yenilgiyi kabullenın ya çamur atmak tan başka genel başkanınızdan tutunda en tabanına varana kadar bütün işiniz bu kardeşım birkez olsun kendinize sorun kı biz nerde hata yapıyoruz da bu sonuçla karşılaşıyoruz bir kez olsun bunu sorun ya hatayı hep karşın da kınde ararsan işin içinden çıkamaz daha fazla gomulursunuz sıze tavsıyemdırkı kendinizle bi muhasebe yapın tabanımı degıştırmek yoksa tavanımı değiştirmek lazım
 m durmuş -- 01.04.2014 11:40
ak partili
CHP yi ve arkasındaki düşünceye bu millet niye iktidarı 1951 den beri vermiyor? 1970 lerde Ecevite verildi oylar. Birş sandık başına giderken sığır olmayın diyr hsjaret eder. Artvindeki gazeteci gözümğzüze sokarcasına AKAPE diye aşağılamaya çalışır muhalefette iken. Ya iktidar olsa bunlar ne yaparlar bize, düşündükçe neyseki halkımızın çoğunluğu farkında bu durumun iktidarı vermiyor yanlış ellere, Bir tek Sarıgül bu türden söylemleri yok saygı duyuyor kendi halkına bence CHP liler O'nu örnek alsın. Hiç soka oy vermesem de rakip parti seçmeninin düşüncelerini tahkir etmeyip, değer veren biri için tüm düşüncelerimi yeniden gözden geçiririm. Öbürleri yaptıkkarından utansınlar.
 bir -- 22.03.2014 23:01
08Haber Yazarlar
Sevil Işık TOPARSLAN
Güner YALÇIN
GÜLDEN TAŞ
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com