Arhavi Kaymakamlığında gerçekleştirilen toplantıda; İlçedeki genel durum değerlendirilerek, bölgede yapılan çalışmalar ile alınan tedbirler görüşüldü.

Bölgedeki yağışların neden olduğu durumun tespiti için gerekli çalışmaların sahada hızla yapıldığını belirten Vali Ünsal, vatandaşlarımızın olası mağduriyetlerinin giderilebilmesi için sürecin titizlikle yürütüldüğünü ve hiçbir vatandaşımızın mağdur edilmeyeceğini belirtti.

Vali Cengiz Ünsal, Arhavi İlçemizdeki yoğun sağanak yağışlar sonrası genel durumu yerinde inceledi.

Arhavi ilçemizdeki aşırı yağışlar nedeniyle debisi yükselen Kapisre Deresi’nde olası ani taşkınları önlemek amacıyla yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Ünsal, derede yapılan dolgu çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Bölgede açıklamada bulunan Vali Ünsal; “İlçede oluşabilecek acil durumlarda hızlı ve etkili müdahale için gereken tüm önlemleri almış bulunuyoruz. Arhavi halkının güvenliği ve refahı için ekiplerimizin çalışmaları titizlikle devam ediyor. Olası yeni yağış ve taşkınlar için bütün birimlerimizle teyakkuz halindeyiz.” dedi.

 

Arhavi’deki yoğun sağanak yağışlar sonrası genel durumu yerinde inceleyen Vali Cengiz Ünsal, aşırı yağışların etkili olduğu bölgede faaliyet gösteren esnafları da ziyaret etti.

Vali Ünsal; vatandaşlarımızın olası mağduriyetlerinin giderilebilmesi için sürecin titizlikle takip edildiğini belirterek, yağıştan etkilenen esnafımıza geçmiş olsun dileklerini iletti.