Artvin'de bu yıl 43'üncüsü düzenlenen "Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali" boğa güreşleriyle başladı.
Artvin Belediyesince kentte 2 asırlık geçmişe sahip boğa güreşleri kültürünü yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen festival kapsamında 1200 rakımlı Kafkasör Yaylası'ndaki arenada boğaların güreşi renkli görüntülere sahne oluyor.


Artvin’de faaliyet gösteren ve ülkenin en etkin spor kulübü taraftarlar derneklerinin başında gelen Artvin Trabzonspor Taraftarlar Derneği bu kez futbol sahalarında değil boğaların güreştiği arenada etkinliklerine devam edecek.
Artvin Trabzonspor Taraftarlar Derneği, Sadıkoğlu Boğa Üretim Çiftliği sahibi Yılmaz Köse’ye ait 5 yaşında 800 kg ağırlığındaki 2023 yılı Kafkasör yıldızlar kategorisi şampiyonu ve 2023 yılı Ardanuç merkez baş kategorisi şampiyonu olan “Canpolat” isimli boğanın sponsoru oldu.
Dernek Başkanı Bayram Sarayoğlu, yaptığı açıklamasında, yeryüzü cenneti Artvin’in boğa güreşleriyle özdeşleşmiş marka olduğunu belirterek, "Dernek olarak sadece spor alanında değil, sosyal, kültürel ve yardımlaşma alanlarında çalışmalarımız ve projelerimiz var. Bugünde ilimizin marka değerlerinin başında gelen Kafkasör boğa güreşlerine katkı vermek amacıyla “Canpolat” isimli boğamıza sponsor olduk. Dernek üyesi arkadaşlarımızla birlikte dünya markası Trabzonspor’umuzun şampiyonluk tişörtlerini giyerek pazar günü hep birlikte boğa güreşlerini izleyeceğiz. Şimdiden bütün boğa sahiplerine başarılar diliyorum. Festivalimizin büyük bir coşku içerisinde geçmesini diliyorum." dedi.
Şampiyon boğa “Canpolat” bu kez baş boğa kategorisinde “Kafkasör Boğa Güreşleri 2024 yılı” şampiyonu olmak için mücadele verecek.