Ölümü şüpheli bulunan ve eşi tutuklanan Aylin Coşgun Artvin Merkez, Erenler köyünde toprağa verildi.

Kalkandere İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen A. S. E. ise olayın ardından tutuklandı. Olay basına ilk önce intihar olarak yansıdı. Sonra “Cinayet mi İntihar mı” olarak şüpheli ölüm haberine dönüştü!

otopsi raporu gelinceye soruşturma ve sorgulama bitinceye kadar olay gizemini koruyor olacak. Bu yüzden şüpheli eş tutuklandı.

 

Aylin Coşgun Ekşi için Artvin merkeze bağlı Erenler Köyü Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine babası Yaşar ve kardeşi Emrullah Coşgun'un yanı sıra Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem, Murgul Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım, CHP il eski başkanı Ahmet Biber, İl Genel Meclis Üyesi ve il encümeni dayısı Osman Nuri Şener, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ( ARTSO) Başkanı Seçkin Kurt, Artvin Faal Gazeteciler Derneği ( AFGAD) Genel sekreteri ve ADD Artvin Şubesi Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Aylin Coşgun’un cenazesi, kılınan namazın ardından aynı köydeki mezarlıkta defnedildi.

Kalkandere İlçe Jandarma Komutanı A. S. E. ile 22 Nisan'da resmi nikahı kıyılan ve 18 Mayıs’ta düğünü yapılan Aylin Coşgun’un 2 gün önce Kalkandere ilçesindeki lojmanlarında başından silahla ateş edilmesi sonucu şüpheli ölümüyle ilgili gözaltına alınan eşi tutuklanmıştı.

Öte yandan Aylin Ekşi'nin Üsteğmen A. S. E.'nin 2. evliliği olduğu öğrenildi.

Baba Yaşar Coşgun, Emine Coşgun, acılarının tarifsiz olduğunu belirterek, acılarını paylaşan eş, dost, akrabalarına teşekkür etti.

Öte yandan olay ile ilgili soruşturmanın devam ettiği, rapor sonucu ve delillerin toplanması ile ölümün nasıl gerçekleştiği netleşecek.

Aylin Coşgun, Artvin’de çok sevilen, hayat dolu bir insandı. Cenazeye katılan akrabaları; “Aylin çok iyi bir insandı. Böyle bir ölümü asla hak etmedi. Hayat dolu bir insan asla intihar etmez. Zaten Silah kullanmayı da bilmezdi. Hayatı boyunca silah ile hiç işi olmamıştır. Biz, onun cinayete kurban gittiğini düşünüyoruz. Eşinin sorgulanması ile gerçeği öğreneceğiz. Otopsi sonucunu ve kesin sonuçları içeren resmi açıklamayı bekliyoruz. Canımız, ciğerimiz yandı. ” şeklinde duygularını dile getiriyor.

 

HABER: Sami ÖZÇELİK