Emekli öğretmen Ercan Orhan, 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçime girerek Borçka Belediye Başkanı seçilmişti.

Orhan, 5 yıl daha Borçka ilçesine hizmet etmek için kolları sıvadı. Ercan Orhan 28 Kasım günü CHP Borçka İlçe Başkanlığına gelerek adaylık başvuru dosyasını Borçka İlçe Başkanı Hüseyin Merttürk’e verdi.

 

“Bugün sizlere, Borçka'mıza olan bağlılığımı ve hizmet aşkımı bir kez daha ifade etmek istiyorum. 2019'dan bu yana sizlerle el ele vererek yürüttüğümüz çalışmalarla Borçka'mızı daha yaşanabilir, daha güzel bir yer haline getirdik.

Şimdi, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde, sizlerin desteğiyle tekrar aday oluyorum. Geçtiğimiz beş yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz projeler ve hizmetler, bu güzel ilçemize olan bağlılığımın ve çalışma azmimin bir kanıtı. İkinci bir dönemde de Borçka için çalışmaya, ilçemizi daha da ileriye taşımaya devam etmek istiyorum.

Bu süreçte her zamanki gibi demokratik, adil ve şeffaf bir yarış içinde olacağız. Rakip adaylara da başarılar diliyor, bu demokratik yarışın Borçka'ya yakışır bir şekilde yürütülmesini temenni ediyorum.

Borçka halkının desteği, bizim en büyük motivasyon kaynağımız. Gelecek dönemde de Borçka için çalışmaya, ilçemizi her alanda daha iyi bir noktaya taşımaya kararlıyım. Hepinize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”