Artvin’in en önemli festivallerinde biri olan Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali bugün başladı. Festival 5 gün sürecek.

Festival Artvin Valiliği ve Artvin Belediyesi öncülüğünde düzenleniyor ancak bugünkü açılış yürüyüşüne Artvin Valisi katılmadı. Valilik adına tek temsilci Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü oldu.

Festival korteji Artvin Belediyesi önündün başlayıp Cumhuriyet Caddesi ve İnönü Caddesi üzerinden Valilik önünü gelerek burada Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla resmi açılışı yapılmış oldu.

 

 

Burada Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem’in yaptığı açılış konuşması, ardından halk oyunları ekibini gösterisi ve sonrasında Tamara Çelik ve öğrencilerinin yaptığı piyano dinletis ile festivalin ilk günkü programı sona erdi.

4 Temmuz Perşembe günü Kafkasör Yaylası’nda Yıldızlar Boyu Boğa güreşleri akşam ise Valilik önünde Işın Karaca konseri ile devam edecek.

Her platformda Kamu İdaresi ve siyasiler Artvin’in geleceğinin eğitim ve turizm olduğunu söylüyor ancak resmi organizatörü olduğu dünyada isim yapmış marka bir festival olan Kafkasör Kültür Sanat Festivaline Artvin Valisi Cengiz Ünsal veya yardımcılarının katılmaması ise dikkat çekti.

Bir ilde düzenlenen festivale verilen önem ilin yöneticilerinin, siyasilerinin ilin gelişimine, ekonomisine destek vermesi ile olur. Yerel Seçimlerde Artvin Belediyesini CHP'li Başkan Bilgehan Erdem kazandı.  

Soru şu: 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde kazanan başkan AK Partili olsaydı protokole kimler katılırdı? 

Cevap: Bu isimler kortej yürüyüşüne koşa koşa gelirlerdi.