Yaklaşık otuz yılı aşkın süredir yaşadığım Çankaya ilçesinde, Çankaya Belediyesi Başkanlığına aday adaylığım nedeniyle huzurlarınızdayım.

Hiçbir koşulda etki altında kalmadan, hiçbir konuda ayrımcılık gözetmeden, rantçı değil, halkçı, kamucu belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz.

Bu anlayışımızdan bir bedel ödemek gerekiyorsa, halkımıza hizmet anlayışımızı esas alarak hiçbir koşulda vazgeçmeyeceğiz.

Çankaya demek, CHP demek, Cumhuriyet demektir.

Çankaya demek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk demek, devrim demektir.

Çankaya demek, sadece bir kent, belediye değil, Türkiye demektir.

Çankaya Belediye Başkanlığı olarak, Cumhuriyetin fazilet olduğu, özgürlük ve yaşam hakkı olduğu, çağdaşlık olduğu gerçeğine bağlı kalınıp, örnek bir belediyecilik sergilenerek, Cumhuriyete her yönüyle sahiplenilmesi için en üst düzeyde çalışılacaktır.

Çankaya Belediye Başkanlığı olarak, Cumhuriyetin her niteliğinin, Cumhuriyetin her değerinin, kültürel mirasın korunması esas alınacaktır.

Tüm bunlar rantçı değil, halkçı, kamucu belediyeciliğin varlığı ile olanaklıdır ki, insan odaklı, canlı odaklı, halk odaklı, hizmet odaklı belediyecilik anlayışı hareket edilecektir.

Büyükşehir belediyesi içinde yer almak nedeniyle, tüm ilçeleri ve büyükşehir belediyemizle koordineli biçimde çalışarak, daha etkin hizmet sunacağız.

Planlı, dirençli bir kent anlayışından vazgeçilmeyecektir.”

Artvinli Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun adaylık başvurusu sırasında Ankara’da yaşayan Artvinliler Eminağaoğlu’nu yalnız bırakmadı.